Serie A, Ρόμα-Ίντερ 0-3: Παρέλαση στην Αιώνια Πόλη - Δείτε τα γκολ

Ποιο… ντέρμπι; Η Ίντερ έκανε παρέλαση… αυτοκράτειρας στην Αιώνια Πόλη κόντρα στη Ρόμα του Μουρίνιο και διαλύοντας από ημίχρονο (0-3) τους «τζαλορόσι», πέτυχε το 4Χ4 και διατηρήθηκε σε τροχιά τίτλου στη Serie A

25018642
Να περάσει ο επόμενος! Η Ίντερ έκανε ότι ήθελε στο Ολίμπικο και παρέμεινε σε απόσταση βολής από την κορυφή.

Μάλιστα, οι πρωταθλητές Ιταλίας «έγραψαν» γκολ σε 18ο σερί ματς, ενώ, στον αντίποδα, για τον Special One αυτή ήταν η πρώτη φορά, που ομάδα του δέχεται τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο!

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cg6riq85ccft-sf)

Με το «τρίποντο» αυτό, η Ίντερ διατηρήθηκε στον… πόντο από την πρωτοπόρο Μίλαν και περιμένει το Νάπολι-Αταλάντα το βράδυ, προκειμένου να δει πού θα βρίσκεται μετά το τέλος της 16ης αγωνιστικής στη Serie A.

Τα πάντα στην αναμέτρηση του Ολίμπικο τελείωσαν γρήγορα…
Μόλις στο 15', ο Τσαλχάνογλου άνοιξε το σκορ με απευθείας(!) εκτέλεση κόρνερ, παγώνοντας την έδρα της Ρόμα, με τον Τζέκο να «γράφει» το 2-0 στο 24'!

Οι γηπεδούχοι έψαχναν να βρουν τι τους χτύπησε, ο Μουρίνιο φώναζε στον πάγκο, αλλά δεν ακουγόταν και κάπως έτσι ήρθε ο Ντάμφρις στο 39' να βάλει και κερασάκι στην τούρτα, για το 0-3 του ημιχρόνου!

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι «τζαλορόσι» προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς, η Ίντερ από την άλλη έκανε διαχείριση, κρατώντας άνετα το προβάδισμα και τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.