O Παναθηναϊκός έμεινε στο 1-1 με τον Πλατανιά

Ο Παναθηναϊκός για άλλη μια φορά ήταν κακός αλλά κατάφερε να μείνει όρθιος 1-1 στα «Περιβόλια» κόντρα στον Πλατανιά

Ο Παναθηναϊκός για άλλη μια φορά δεν κατάφερε να φύγει νικητής από τα Περιβόλια κόντρα στον Πλατανιά.

Ήρθε ισόπαλος 1-1, και βάσει της εμφάνισης που έκανε μπορεί να δηλώνει και ικανοποιημένος ότι έμεινε όρθιος στην Κρήτη.

Οι γηπεδούχοι καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα άνοιξαν στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου με τον Ναζλίδη και τον Καπίνο να φέρει μεγάλη ευθύνη.

Ο Ατζαγκούν ισοφάρισε για τον Παναθηναϊκού στο 82ο λεπτό, ενώ ήταν αυτός που έδωσε πνοή στους πράσινους από την στιγμή που πέρασε στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Παναθηναϊκός άρχισε το παιχνίδι με τον Πράνιτς στην 11άδα του και τον Ρισβάνη να επιλέγεται από τον Αναστασίου αντί του Κουτρουμπή στο κέντρο της άμυνας. Ο Κροάτης αγωνίστηκε ως εσωτερικός μέσος με τον Ντίνα και τον Αμπέιντ στα δύο άκρα της επίθεσης.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα οι πράσινοι δεν έδειξαν να πατούν καλά στον αγωνιστικό χώρο. Οι παίκτες του Πλατανιά ακολουθώντας τις εντολές του Ουζουνίδη πίεζαν τις περισσότερες φορές του παίκτες του Παναθηναϊκού λίγο έξω την μεγάλη περιοχή τους.