Serie A: Η Ίντερ έπιασε κορυφή με «καρέ» Λαουτάρο, 4-0 τη Σαλερνιτάνα - Δείτε τα γκολ

Ο 26χρονος Αργεντινός επιθετικός μπήκε αλλαγή στο 55ο λεπτό και κατάφερε να στείλει τέσσερις φορές τη μπάλα στα δίχτυα μέσα σε 27 λεπτά, για να  επαναφέρει τους νερατζούρι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας

Collage_Maker-01-Oct-2023-12-04-AM-7211
Ο Λαουτάρο μπήκε αλλαγή κι έκανε τα πάντα! Τέσσερα γκολ κόντρα στη Σαλερνιτάνα και η Ιντερ με το 4-0 εκτός έδρας βρέθηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας της Serie A, εκεί όπου ισοβαθμεί με τη Μίλαν. Ετσι, οι Νερατζούρι άφησαν στην άκρη την ήττα από τη Σασουόλο και δείχνουν πανέτοιμοι ενόψει της αναμέτρησης με την Μπενφίκα.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvwjywkdywmp)

Οι Νερατζούρι μπήκαν δυνατά στο ματς και θα μπορούσαν να προηγηθούν στο 6′ με το φάουλ του Τσαλχάνογλου, αλλά ο Οτσόα έκανε μεγάλη επέμβαση. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και στο 10′ είχαν νέα καλή φάση με τον Ντάμφρις, όπως και στο 13′ με τον Τουράμ. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, αλλά ΚαμπράΛ και Καστάνο δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα.

Η είσοδος του Λαουτάρο άλλαξε όλη την εικόνα του ματς. Ο Αργεντινός ήταν τρομερός, έκανε ό,τι ήθελε και πήρε πάνω του την ομάδα. Στο 62′ μετά την ασίστ του Τουράμ στην αντεπίθεση πέτυχε το 1-0 και στο 78′ με τρομερό τελείωμα πέτυχε το 2-0. Το 0-3 έγινε από τον ίδιο παίκτη στο 85′ με πέναλτι μετά την ανατροπή του Τουράμ από τον Λοβάτο και το 0-4 στο 89′ μετά το γύρισμα του Κάρλος Αουγκούστο!

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvwjz2wmgya1)