Premier League, Σαουθάμπτον - Άρσεναλ 1-1: Γκέλα για τους κανονιέρηδες - Δείτε τα γκολ

Πλησίασε στους δύο βαθμούς από την κορυφή η Σίτι μετά την ισοπαλία της Άρσεναλ - Τεσσάρα της Άστον Βίλα

26360511
Δύο πολύτιμους βαθμούς έχασε σήμερα η Αρσεναλ στην έδρα της Σαουθάμπτον, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Premier League. Εμεινε στο 1-1 και έτσι έδωσε την ευκαιρία στη Μάντσεστερ Σίτι να την πλησιάσει στους δύο βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ στο Σαουθάμπτον-Άρσεναλ

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ στο Άστον Βίλα-Μπρέντφορντ

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ στο Λιντς-Φούλαμ

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ στο Γουλβς-Λέστερ

Η ομάδα του Μίκελ Αρτέτα προηγήθηκε μάλιστα με τον Τζάκα (11'), οι «άγιοι» ισοφάρισαν, όμως, στο 65ο λεπτό με τον Αρμστρονγκ και κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ, παρά τη σφοδρή πίεση της ομάδας του Λονδίνου στα τελευταία λεπτά.

Στο μεταξύ η Αστον Βίλα λες και «ξύπνησε» μετά την απόλυση του Στίβεν Τζέραρντ και διέλυσε με 4-0 την Μπρέντφορντ, ενώ η Λέστερ δείχνει να βρίσκει σιγά-σιγά αγωνιστικό ρυθμό, επικρατώντας μέσα στην έδρα της Γουλβς με το εντυπωσιακό 4-0.

Μεγάλη νίκη πέτυχε και η Φούλαμ με 3-2 μέσα στην έδρα της Λιντς.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Νότιγχαμ Φόρεστ-Λίβερπουλ 1-0