Παραολυμπιακοί Αγώνες: Τρίτο ελληνικό μετάλλιο, «χάλκινος» ο Μπακοχρήστος στην άρση βαρών

Ο Ελληνας πρωταθλητής που αγωνίστηκε στην κατηγορία των -54κ. πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση και ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου, καθώς σήκωσε 165 κιλά

Μπακοχρηστος-840x420
Το τρίτο μετάλλιο στους Παραολυμπιακούς Αγώνες πανηγυρίζει η Ελλάδα, αφού πριν λίγη ώρα ο Δημήτρης Μπακοχρήστος κατέκτησε το χάλκινο στην άρση βαρών!

Ο Ελληνας πρωταθλητής που αγωνίστηκε στην κατηγορία των -54κ. πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση και ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου, καθώς σήκωσε 165κ.

Λόγω σωματικού βάρους έχασε το αργυρό μετάλλιο από τον Γάλλο Μπουρλόν που σήκωσε τα ίδια κιλά, ενώ το χρυσό πήρε ο Ντεκτιράεφ από το Καζακστάν, ο οποίος σήκωσε 174κ.

Ο Μπακοχρήστος είχε πετυχημένες και τις τρεις προσπάθειές του. Η πρώτη ήταν στα 157κ., η δεύτερη στα 163κ., ενώ η τρίτη στα 165κ. που του έδωσε και μία θέση στο βάθρο, καθώς ο Αιγύπτιος Αμπντελμαζίντ σήκωσε 164κ.

Αντίστροφη μέτρηση για την ανακοίνωση των Βάσεων - Μέχρι τη Δευτέρα τα αποτελέσματα, ανακοίνωσε ο Οικονόμου

Έγκλημα στη Μεσαρά: Από την πίσω πόρτα στο δικαστήριο ο 27χρονος Ρουμάνος - Ξέσπασαν η μάνα και η χήρα του 39χρονου

«Καμπανάκι» Θωμαΐδη: Εάν δεν εμβολιαστούμε μπορεί να φτάσουμε και τα 10.000 κρούσματα ημερησίως