Σε ένα όχι και τόσο καλόγουστο αστείο επιδόθηκε ο επιχειρηματίας Αλέξανδρος Αγγλούπας, καθώς απολάμβανε με τους φίλους του τη θάλασσα της Μυκόνου στην παραλία της Ψαρούς.
Ο επιχειρηματίαςμάλιστα θέλει να… διευρύνει τον κύκλο του, κερνώντας από τη σαμπάνια που έπινε όχι άλλους θαμώνες, αλλά ψάρια που είχαν πιαστεί νωρίτερα και οι εργαζόμενοι στην παραλία τα περιέφεραν για να τα δουν οι θαμώνες.
«Φέρε λίγο να τα κεράσουμε» ακούγεται στο βίντεο να λέει προς δύο εργαζόμενους καταστήματος που μεταφέρουν ψάρια στην παραλία. Στη συνέχεια, αρχίζει να χύνει την σαμπάνια στο στόμα του πρώτου – και μεγαλύτερου ψαριού – μέχρι που αδειάζει το περιεχόμενο. Τότε, συνεχίζει το αστείο του, βάζοντας το άδειο μπουκάλι στο στόμα του ψαριού.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.