Πάτρα: Θηλυκή συμμορία έκλεψε είδη από οκτώ μαγαζιά σε ένα απόγευμα!
Η σπείρα έκανε επιδρομή σε καταστήματα ενδυμάτων, αθλητικών ειδών, εσωρούχων και γυναικείων τσαντών στο κέντρο της πόλης
Μάνος Τσαγκαράκης
Σε... επαγγελματικά πρότυπα ήταν οργανωμένη μια σπείρα τριών γυναικών που έκαναν επιδρομή στα καταστήματα ενδυμάτων, αθλητικών ειδών, εσωρούχων και γυναικείων τσαντών στο κέντρο της Πάτρας και διέπραξαν τη μια μετά την άλλη οκτώ κλοπές αρπάζοντας πλήθος εμπορεύματα όλων των ειδών!
Η τελευταία τους «δουλειά» αποδείχθηκε μοιραία για δυο από τις δράστιδες, οι οποίες έκλεψαν δυο γυναικείες τσάντες από ένα κατάστημα ενδυμάτων και τράπηκαν σε φυγή, καθώς τις εντόπισαν σε κεντρική πλατεία της Πάτρας οι αστυνομικοί της Ασφαλείας οι οποίοι τις προσήγαν για προανάκριση. Από την έρευνα προέκυψε ότι μαζί με την συνεργό τους είχαν διαπράξει νωρίτερα άλλες επτά κλοπές.
Στην κατοχή των δυο γυναικών, οι αστυνομικοί κατέσχεσαν πλήθος παιδικών και αθλητικών ενδυμάτων, εσώρουχα και άλλα είδη, μέρος των οποίων αναγνωρίστηκαν από τους εμπόρους και τους αποδόθηκαν. Έτσι, η έρευνα συνεχίζεται για την εξιχνίαση και άλλων κλοπών, ενώ αναζητείται η συνεργός των δυο γυναικών που οδηγήθηκαν στον εισαγγελέα Πρωτοδικών Πατρών και τους απαγγέλθηκε κατηγορία για διακεκριμένες κλοπές.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.