Μπακς - Πέισερς 118-101 (vid)

dp62islw4aau7ad

Το δύο στα δύο πέτυχαν οι Μπακς, που επικράτησαν των Πέισερς με 118-101, έχοντας τον Γιάννη για ακόμα μια φορά σε εξαιρετικό βράδυ.

Στο πρώτο τους εντός έδρας παιχνίδι, οι Μπακς, έδειξαν εντυπωσιακό πρόσωπο κάνοντας το δύο στα δύο. Η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο, επικράτησε με 118-101 των Πέισερς κι έφτασε στο 2-0.

Ο «Greek Freak» ήταν ο κορυφαίος της ομάδας, αν και στο δεύτερο ημίχρονο πήρε ανάσες. Ωστόσο, στα 32 λεπτά που αγωνίστηκε κατάφερε να σημειώσει double - double με 26 πόντους (12/16 διπ., 0/7 τρ., 2/3 β.), 15 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο, ενώ επίσης έκανε 6 λάθη. Τον ακολούθησε ο Μίντλετον με 23 πόντους.

Για τους Πέισερς, ξεχώρισε ο Ολαντίπο που σημείωσε 25 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-25, 62-53, 93-76, 118-101

Δείτε πόσα δολάρια κέρδισε ο 20χρονος Έλληνας τενίστας μετά τον θρίαμβο επί του σπουδαίου Ελβετού αντιπάλου του - Επόμενος αντίπαλος ο Ισπανός Αγκούτ - Το χρονικό της μεγάλης νίκης με 3-1 σετ, που έφερε την πρόκριση στους «8» του Αυστραλιανού Open

14
4689122

Με τον Στρέλνιεκς να μιλά στα κρίσιμα και τον Μιλουτίνοφ να ήταν... πύργος, ένας τραγικός επιθετικά Ολυμπιακός νίκησε στην παράταση τον μαχητικό Χολαργό, ο οποίος έφτασε κοντά στο «μπαμ»!