Serie A: Ο... σίφουνας Ίντερ χτύπησε και το «Benito Stirpe», 5-0 τη Φροζινόνε - Δείτε τα γκολ

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας φιλοδώρησε τους γηπεδούχους με πέντε τέρματα με πέντε διαφορετικούς σκόρερ, βάζοντάς τους δύσκολα στην προσπάθεια παραμονής

MixCollage-11-May-2024-12-15-AM-6443
Aέρας πέρασε από την έδρα της Φροζινόνε η Ίντερ! Οι «νερατζούρι» επανήλθαν στις εξαιρετικές τους εμφανίσεις και διέκοψαν με... εκκωφαντικό τρόπο το αήττητο σερί της αντιπάλου τους, καθώς επικράτησαν 5-0 στο πλαίσιο της 36η αγωνιστική της Serie A.

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας προηγήθηκε μόλις στο 19ο λεπτό με τον Φρατέζι, είχε τον έλεγχο, αλλά όχι και τον τρόπο να βρει ένα δεύτερο γκολ. Οι γηπεδούχοι είχαν τις στιγμές τους, δοκάρι, αλλά δεν μπόρεσαν να φέρουν το ματς στα ίσα.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d168lko2bm5d)

Όταν δέχθηκαν το δεύτερο τέρμα από τον Αρναούτοβιτς στο 60ο λεπτό κατέρρευσαν.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d168on8djgcx)

Η Ίντερ από το σημείο εκείνο κι έπειτα έκανε ό,τι ήθελε στο ματς και πέτυχε τρία γκολ. Ο Μπιουκάναν στο 79' σημείωσε το 3-0, Μαρτίνες ένα λεπτό αργότερα το 4-0 και στο 84΄ο Τουράμ διαμόρφωσε το 5-0.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d169k0tzjizl)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 36ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Σαλερνιτάνα 15 --Υποβιβάστηκε--

Η πιο πολιτική «μη πολιτική» Eurovision, οι αντιδράσεις εναντίον του Ισραήλ και η υποκρισία των διοργανωτών

Μετά το κότερο ο Κασσελάκης έφερε τροχόσπιτο από την Αγγλία για να περιοδεύει στην Ελλάδα - Δείτε βίντεο

Το BBC εντόπισε στο Ιράκ τον πλέον καταζητούμενο δουλέμπορο - Η δράση του «Σκορπιού» που έφτασε και στην Ελλάδα