Serie A: Η Φροζινόνε έριξε κατηγορία την Σαλερνιτάνα των Μανωλά και Πασαλίδη - Δείτε τα γκολ

Η Σαλερνιτάνα ηττήθηκε με 0-3 από τη Φροζινόνε στο ντέρμπι παραμονής και σφράγισε τον υποβιβασμό της από τη Serie A

MixCollage-27-Apr-2024-12-18-AM-6282
Η τρίτη θητεία της Σαλερνιτάνα στη Serie A ολοκληρώθηκε στα τρία χρόνια, έπειτα από την ήττα 0-3 στην έδρα της Φροζινόνε για την 34η αγωνιστική, με τους γηπεδούχους να κάνουν βήμα παραμονής.

Η ομάδα του Κώστα Μανωλά (έμεινε στον πάγκο) και του Τριαντάφυλλου Πασαλίδη (μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο) έμεινε 16 βαθμούς μακριά από τη 17η θέση (όπου βρέθηκε η αντίπαλός της) και δεν προλαβαίνει να καλύψει τη διαφορά με τέσσερις αγώνες να απομένουν.

Το σκορ για τη Φροζινόνε άνοιξε ο Σούλε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 10΄, προτού ο Μπρεσιάνι γράψει το 2-0 στο 25΄. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζορτέα πέντε λεπτά πριν από το φινάλε, βάζοντας τη σφραγίδα του στον υποβιβασμό της Σαλερνιτάνα.

FROSINONE-SALERNITANA 3-0| HIGHLIGHTS | Ciociari secure three vital points | Serie A 2023/24

Τα αποτελέσματα, το υπόλοιπο πρόγραμμα της 34ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Φροζινόνε-Σαλερνιτάνα 3-0