Ρονάλντο: «Δεν καταλαβαίνω γιατί διαμαρτύρονται στη Γιουβέντους»

ronaldo

Ο Κριστιάνο θεωρεί πως το πέναλτι στον Λούκας ήταν καθαρό

Σίγουρος πως η απόφαση του διαιτητή Όλιβερ να δείξει πέναλτι στην ανατροπή του Λούκας Βάσκεθ από τον Μεντί Μπενατιά ήταν σωστή δήλωσε ο Κριστιάνο Ρονάλντο.

«Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διαμαρτύρονται. Ο Μπενατιά βρήκε τον Λούκας από πίσω. Αν δεν το έκανε, ο Λούκας θα σκόραρε», τόνισε ο Πορτογάλος άσος.

Όσο για το πέναλτι που κλήθηκε ο ίδιος να εκτελέσει στις καθυστερήσεις, είπε: «Οι σφυγμοί ήταν πολλοί, αλλά ηρέμησα. Ήξερα πως ήταν ένα καθοριστικό πέναλτι και ευστόχησα».

Για τον 32χρονο άσο το αποψινό ματς πρέπει να γίνει μάθημα. «Υποφέραμε πολύ, αλλά αυτό το ματς μπορεί να μας γίνει μάθημα. Στο ποδόσφαιρο τίποτα δεν είναι δεδομένο και πρέπει να παλεύεις μέχρι το τελευταίο λεπτό. Η Γιουβέντους και ο Μπουφόν πάλεψαν, αλλά είμαστε νικητές».

Πηγή: sport-fm.gr

ΣΧΟΛΙΑ (4)

Andreas

Καθαρό πέναλτι ήταν. Ο διατητης μάλιστα δεν έχει την πολυτέλεια τον 100 replay.

ΣιδηροΑρετοπουλοςΚομινης

ΠΕΝΑΛΤΥ ΗΤΑΝ ΡΕΑΛ ΤΣΑΜΠΙΟΝ ΛΗΝΚ αεΚΟΥΛΑ ΠΑΡΑΓΚΑ ΛΗΝΚ

thanasis

ο ροναλντο το μεγαλυτερο τσιρκο στην ιστορια

Pangi

Η ζωή κύκλους κάνει αχώνευτο νούμερο... Θα έρθει και η σειρά σας

Η Ένωση διαιτητών Euroleague με επιστολή της ενημέρωσε πως δε δέχεται τις κατηγορίες του Δημήτρη Γιαννακόπουλου και ζήτησε αποδείξεις αλλιώς θα κινηθεί νομικά κατά του ιδιοκτήτη του Παναθηναϊκού

4539207

Ρήξη έσω πλαγίου συνδέσμου έχει υποστεί τελικά ο Άντονι Μουνιέ που θα χρειαστεί μίνιμουμ δύο μήνες για να επανέλθει - Χειρουργείο βουβονοκήλης έκανε ο Γιώργος Δώνης, που θα λείψει από τις προπονήσεις