Premier League: Ασταμάτητη η Τότεναμ εδραιώνεται στην κορυφή, 2-1 την Κρίσταλ Πάλας - Δείτε τα γκολ

Αν και τα βρήκε σκούρα για ένα ημίχρονο στο «Σέλχαστ Παρκ» η ομάδα του Ποστέκογλου καθάρισε την υπόθεση νίκη στο β΄μέρος και ξέφυγε 5 βαθμούς από τις Σίτι και Άρσεναλ που έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Collage_Maker-28-Oct-2023-01-17-AM-9086
Το οικοδόμημα που έχει χτίσει ο Άγγελος Ποστέκογλου στην Τότεναμ αποδεικνύεται πως έχει πολύ γερές βάσεις. Θεμέλια τα οποία μπορεί να δοκιμάστηκαν για ένα ημίχρονο στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας, όμως με δυο γκολ στο β΄μέρος οι Spurs υπέγραψαν την απόδραση με 2-1 που τους εξασφάλισε πως θα παραμείνουν κι αυτή την αγωνιστική στην κορυφή της Premier League.

Δείτε εδώ τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα

Προκειμένου βέβαια να το καταφέρουν φρόντισαν να... χαλάσουν το 500ο παιχνίδι του Ρόι Χόντσον στους αγγλικούς πάγκους, ο οποίος θα μπορούσε να είχε δει την ομάδα του να παίρνει το προβάδισμα σε δυο διαφορετικές περιπτώσεις στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ας όψεται ο Βικάριο!

Η Τότεναμ από την πλευρά της δυσκολευόταν να παράγει φάσεις, όμως τελικά κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τη βοήθεια του... Γουόρντ. Έπειτα από όμορφη ανάπτυξη και χαμηλή παράλληλη στην περιοχή, ο αμυντικός της Πάλας πήγε ατσούμπαλα στην μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-1 των Spurs στο 53΄.

Κι αφού ο Γουόρντ της άνοιξε την πόρτα της νίκης, ο Σον διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με το 8ο προσωπικό του γκολ στα δέκα τελευταία ματς (66΄). Στο 90+4΄βέβαια ο Αγιού φρόντισε να μετατρέψει σε θρίλερ τα τελευταία λεπτά μετά από το τρομερό σουτ (ελέγχθηκε η φάση στο VAR για χέρι), όμως η Τότεναμ άντεξε έως το τέλος και σφράγισε το τρίποντο στην επιστροφή του Μπετανκούρ μετά από οκτώ μήνες.