Ο Παναθηναϊκός συνέτριψε τον Κολοσσό με 103-67

Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα για τον Παναθηναϊκό και έκανε εύκολα το 1-0 στη σειρά των ημιτελικών...

Ο Παναθηναϊκός πάτησε γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με το επιβλητικό 103-67 "σκόρπισε" τον Κολοσσό και έκανε το 1-0 στην σειρά των ημιτελικών.

Ο Κολοσσός στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πιο μαχητικός από τους γηπεδούχους. Το ξεκίνημά του ήταν ιδανικό και στο 9' έκανε το 0-4. Έλα λεπτό αργότερα, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε σε 4-4 με καλάθι του Μπατίστ κι από εκεί κι έπειτα οι δύο ομάδες βάδιζαν χέρι χέρι στο σκορ μέχρι και ένα λεπτό πριν από τη λήξη της περιόδου.

Οι "πράσινοι", με ένα σερί 4 πόντων έκανε το 23-18 αλλά με καλάθι του Ασημακόπουλου στα τελευταία δευτερόλεπτα, το δεκάλεπτο έληξε στο 23-20.