Ο Παναθηναϊκός συνέτριψε τον Κολοσσό με 103-67

Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα για τον Παναθηναϊκό και έκανε εύκολα το 1-0 στη σειρά των ημιτελικών...

Ο Παναθηναϊκός πάτησε γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με το επιβλητικό 103-67 "σκόρπισε" τον Κολοσσό και έκανε το 1-0 στην σειρά των ημιτελικών.

Ο Κολοσσός στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν πιο μαχητικός από τους γηπεδούχους. Το ξεκίνημά του ήταν ιδανικό και στο 9' έκανε το 0-4. Έλα λεπτό αργότερα, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε σε 4-4 με καλάθι του Μπατίστ κι από εκεί κι έπειτα οι δύο ομάδες βάδιζαν χέρι χέρι στο σκορ μέχρι και ένα λεπτό πριν από τη λήξη της περιόδου.

Οι "πράσινοι", με ένα σερί 4 πόντων έκανε το 23-18 αλλά με καλάθι του Ασημακόπουλου στα τελευταία δευτερόλεπτα, το δεκάλεπτο έληξε στο 23-20.

Διαβάστε περισσότερα εδώ

ΣΧΟΛΙΑ (1)

ΘΥΡΑ 13

Και μες την Πόλη θα έρθω ΠΑΝΑΘΑ για εσένα για να σηκώσουμε με τρέλα άλλο ένα Θεσσαλονίκη Αθήνα Μπολόνια Παρίσι εσύ μου έχεις χαρίσει αστέρια πολλά και μες το Βερολίνο βαρέθηκα να... τον Ολυμπιακό και η Βαρκελώνη αχ πόσο με .... ΠΑΝΑΘΑ σε αγαπώ...

Υπεγράφη σήμερα με την πρεσβεία της Γαλλίας και το Γαλλικό Ινστιτούτο για την από κοινού προώθηση των Ολυμπιακών και Παραολυμπιακών Αγώνων του Παρισιού 2024 και της γαλλικής γλώσσας

henry-tact

Εκτός από ποδόσφαιρο, ο Τιερί Ανρί προσπαθεί να περάσει και άλλα πράγματα στους παίκτες της Μονακό όπως φαίνεται στο video από τη συνέντευξη Τύπου του σημερινού αγώνα με την Ντόρτμουντ για το Champions League