PROTOTHEMA

Πολιτική

«Ασπίδα» στις επικρίσεις

Φλαμπουράρης: Η τοποθέτηση του Στέλιου Παππά στον ΟΑΣΘ «χαλάει σε κάποιους τη σούπα»

Φλαμπουράρης: Η τοποθέτηση του Στέλιου Παππά στον ΟΑΣΘ «χαλάει σε κάποιους τη σούπα»

«Αμιγώς πολιτική η επιλογή του» - «Ένας τέτοιος άνθρωπος χρειάζεται να μπει στην "φωλιά" των φαύλων»

«Ασπίδα» στις επικρίσεις που δέχεται η κυβέρνηση για την τοποθέτηση του Στέλιου Παππά στη νέα διοίκηση του ΟΑΣΘ μπαίνει ο υπουργός Επικρατείας, Αλέκος Φλαμπουράρης, μετά και την χθεσινή αντίδραση του Μεγάρου Μαξίμου.


Σε δήλωσή του, ο κ. Φλαμπουράρης αναφέρει συγκεκριμένα: «Η επιλογή του Στέλιου Παππά για τη διοίκηση του ΟΑΣΘ είναι αμιγώς πολιτική. Οι επιθέσεις που δέχεται τα τελευταία εικοσιτετράωρα οφείλονται στο γεγονός ότι μπαίνει στη "φωλιά" των φαύλων και με τη συγκεκριμένη τοποθέτηση έχει αρχίσει ήδη να... χαλάει τη σούπα σε κάποιους».

Και προσθέτει: «Είναι ένας άνθρωπος που έχει σταθεί όρθιος στους αγώνες, στις εξορίες και στη ζωή. Προφανώς και δεν θα τον πτοήσουν τώρα οι αήθεις επιθέσεις».

«Πρόκειται για ένα πρόσωπο που διαθέτει την ανάλογη τεχνογνωσία και εμπειρία ούτως ώστε να τοποθετηθεί σε μια τέτοια θέση. Έχοντας ασκήσει το επάγγελμα του οικονομολόγου για περισσότερα από 30 χρόνια και έχοντας διατελέσει κατά το παρελθόν πρόεδρος του Οικονομικού Επιμελητηρίου, είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για μια επιλογή μάχης, ενός αγωνιστή της Αριστεράς που για πάνω από 55 χρόνια βρίσκεται αδιαλείπτως στα κινήματα και παλεύει για μια καλύτερη κοινωνία» καταλήγει ο κ. Φλαμπουράρης.

Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

Πανος13/08/201722:01

Θυμησου την προεκλογικη αφισα σας. "ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ". θα μου πεις με ξαβγαλες τον σεπτεμβρη του 15 παρολο που σου εκλεισα τις τραπεζες. Σωστο και αυτο. Το βουλωνω λοιπον.

Απάντηση
ο εισαγγελεας που θα σας στειλει φυλακη που ειναι13/08/201709:22

κεραταδες μαρξιστες σταλινιστες που καταστρεψατε την οικονομια κα την χωρα που θα βρεθει ?? γιατι εκει στην κουμουνδουρου ειναι η σφηγκοφωλια των τρομοκρατων .... οσο για τους φαυλους ??? αν αρχησουμε απο εσενα κερατα που εκανες δηθεν στην γαδα την σικε μεταβηβαση των μετοχων σου στον αχυρανθρωπο που εβαλες .... το ποθεν εσχες σου εσενα και του τσιπρα .... που εδω και πολλα χρονια ειχε κανει κροτο ... τα νερα της πισινας που εκλεβες ναι εκλεβες γιατι την γεμιζες τσαμπα και στα εκαναν #δωρο# οταν αλλοι τους πηγαιναν στα δικαστηρια για μερικα κιβηκα ... τα μαυρα δολλαρια του μαδουρου ....τα καπιταλ κοντρολς ... τα τα τα τα .. να μην πουμε για τοςυ αγωνες που κανατε στα 4 για την τροικα και τις ομαδικες απολυσεις οσο για τις συνταξεις τα μετρα που συμφωνησατε με τους τοκογλυφους ... θα καψουν κοσμο σταδιακα βεβαια ... και τοτε που δεν θα εισαι στην εξουσια θα φωναζεις οτι φταιε ο σαμαρας

Απάντηση
Sheriff12/08/201721:10

Παππουλη χαλαει τη σουπα της καθαρης συνειδησης,αν ξερεις κιολας και για τι πραγμα μιλαω

Απάντηση
Αγύριγο κεφάλι 12/08/201716:00

Είναι ΑΠΛΟ! ________(Και να ΜΗΝ χρονοτριβούμε πλέον ως προς αυτό, διότι τα ΨΕΜΑΤΑ τελείωσαν)._____________________Η ΔΕΞΙΑ να φέρει ΠΙΣΩ τα λεφτά που ΕΧΑΣΕ η Ελλάδα και ΧΡΕΟΚΟΠΗΣΕ την Ελλάδα και τον ΛΑΟ της Ελλάδας κατά το διάστημα υπ αυτής "ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ" της και Διακυβέρνησης της!.._ Σημειωτέον ότι παρέλαβε η ΔΕΞΙΑ την Εθνική Οικονομία από την Κυβέρνηση Σημίτη με ΟΛΟΥΣ τους οικονομικούς δείκτες ΥΠΟ ΕΛΕΓΧΟΝ!.. ____________ΠΙΣΩ τα ΛΕΦΤΑ, ΛΕΜΕ!.._________Ο ΛΑΟΣ λέει, ΠΙΣΩ ΤΩΡΑ τα ΛΕΦΤΑ!.. _______________(Και να τα ΑΦΗΣΟΥΝ στην άκρη τώρα αυτά τα περί ...όνου σκιάς και τα ...ΔΗΘΕΝ, ως π.χ τι γίνεται με τον πατέρα του Παππά!..).________________Κύριε Φλαμπουράρη! ΖΗΤΗΣΕ ΤΟ αυτό που λέω ΑΜΕΣΑ στην Βουλή των Ελλήνων!..______________ (Έτσι γιά να ..."στρώσουμε" ορισμένοι-ορισμένοι!..). ΠΙΣΩ τα ΛΕΦΤΑ και τις ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ καθενός Έλληνα Πολίτη λέω και ΔΕΝ ακούω ΤΙΠΟΤΑ άλλο!.. Και τα ΟΜΟΛΟΓΑ πίσω, που "κουρέψατε" στο 70%, του κοσμάκη!..

Απάντηση