PROTOTHEMA

Πολιτική

Ξέσπασε η κόρη του πρώην υπουργού στο Facebook

Παυλίνα Βουλγαράκη: «Κάνε κάτι μπαμπά, φτάνει»!

Παυλίνα Βουλγαράκη: «Κάνε κάτι μπαμπά, φτάνει»!
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Η 22χρονη Παυλίνα Βουλγαράκη δεν άντεξε και ξέσπασε σχολιάζοντας την κατάσταση του πατέρα της στο Facebook...

Εμφανώς στεναχωρημένη και εκνευρισμένη είναι η κόρη του πρώην υπουργού της Νέας Δημοκρατίας, Γιώργου Βουλγαράκη, ο οποίος έχει εμπλακεί σε σκάνδαλο με παράνομες αγοροπωλησίες ακινήτων.

Η 22χρονη Παυλίνα Βουλγαράκη, τραγουδίστρια και φοιτήτρια Ψυχολογίας, δεν άντεξε και ξέσπασε σχολιάζοντας την κατάσταση του πατέρα της στο Facebook, ο οποίος είχε γράψει το Σάββατο τα εξής: 

«Ας σταματήσει πια αυτή η τακτική της λάσπης στον ανεμιστήρα! Δεν γνωρίζω ούτε κατ όψη απολύτως ΚΑΝΕΝΑ από τα αναφερόμενα πρόσωπα στο ρεπορταζ της Real News και πολύ περισσότερο δεν έχω σχέση με τα αναγραφόμενα. Έδωσα ήδη εντολή να κινηθούν οι απαραίτητες νομικές διαδικασίες εναντίων όσων ισχυρίζονται αυτά τα μυθεύματα».

Μετά από λίγο η κόρη του Παυλίνα σχολίασε γράφοντας: «Μόλις το είδα. Θαυμάζω την ψυχραιμία και την υπομονή σου. ΩΣ ΕΔΩ. Δεν μπορώ άλλο και δεν κάνω πλάκα. Κάνε κάτι μπαμπά φτάνει!», παίρνοντας μάλιστα και δεκαπέντε «likes», ενώ η κατάσταση του πατέρα της έχει 58.

Με αυτόν τον τρόπο η νεαρή στηρίζει τον πατέρα της και καταλήγει στο σχόλιό της «σ' αγαπώ πολύ, έχεις πάντα εμάς».
Να σημειωθεί πως στο σκάνδαλο εμπλέκονται επίσης τα ονόματα των Βαγγέλη Μεϊμαράκη και Μιχάλη Λιάπη.



@ NONE26/09/201213:53

 "Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΓΕΝΙΑ ΛΑΜΟΓΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ! ΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΟΙΚΤΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ...ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΣ!"Μεγάλη κουβέντα είπες φίλε μου.....Το μήλο κάτω από τη μηλιά.....Η νεαρή Παυλίνα, προσπαθεί να το παίξει τραγουδίστρια, αλλά έτοιμη είναι να αναλάβει την "οικογενειακή επιχείρηση" για να περάσει ακόμα πιο άνετα το υπόλοιπο της υπερπολυτελούς ζωής της.....Βέβαια αν αληθεύουν οι υποψίες ότι τα 10 δις είναι από εμπόριο ναρκωτικών καλό ειναι να αναρωτηθεί η δεσποινίς Βουγαράκη:Μου πάνε τα μαύρα???Από την Κολομβία με αγάπη.................

Απάντηση
Tamtakos26/09/201211:10

Αν πιστέψουμε τις φήμες ο μπαμπάς κάνει ότι μπορεί.Και night club νοικιάζει για να τραγουδήσεις  και τους συμμαθητές σου φωνάζει να σε ακούσουν και σε γλύτωσε από την αντιγραφή που έκανες στις Πανελλήνιες και μπήκες στο Πανεπιστήμιο τι σκατά θέλεις; Και εκεί στο Σούνιο που παραθερίζετε οικογενειακώς με δυσκολία βαστιώνται να μη σε αρπάξουν από το μαλλί. Τι άλλο θέλεις πουλάκι μου;

Απάντηση
)-(26/09/201209:42

 Αυτοί οι επαγγελματίες πολιτικοί κατέστρεψαν την χώρα. Μια ζωή αδούλης και ο Βουλγαράκης, όπως ο Σαμαράς, ο Κωστάκης, ο Γιωργάκης, ο Καστανίδης και ποιον να θυμηθώ πρώτα. Οι "αριστοκράτες" και οι πληβείοι. Αυτή την "δημοκρατία" τραβούσε ο οργανισμός μας, διαφορετικά δεν θα την ψηφίζαμε.

Απάντηση
Κορουλα βουλγαρακη25/09/201223:49

 Μην ανυσηχεις γλυκουλι μου. Ο μπαμπας θα σου παρει καινουργιο Καγιεν, θα ειναι κι το turbo που σου αρεσει. Μην μου στενοχωριεσαι κι παθεις κανα ψυχολογικο σοκ κι τρεχουμε στα παρισια να σε συνεφερουμε με ψωνια στη γκαλερι λαφαγιετ.Κι εσεις οι αγραμματοι αμαμητοι σχολιαστες αφηστε το κοριτσι στη ζαχαριενια του. Δεν ξερετε τι σημαινει πονος. Νεαντερνταλ λαικοι ανθρωποι

Απάντηση
ΝΙΚΟΣ Χ25/09/201222:31

 Και εμενα ο Γιος μου Λεει Μπαμπα κανε κατι γιατη Μας διαλυουν οικονομικα κοινωνικα εργασιακα Μπαμπα κανε κατι καταστραφωμαστεεεεε ρεεεεεεε

Απάντηση
Γιάννης 25/09/201221:10

Δεν μπορώ να καταλάβω ρε Παυλίνα γιατί λες "Ας σταματήσει πια αυτή η τακτική της λάσπης στον ανεμιστήρα!'.Μάθε λοιπόν οτι σύμφωνα με τους νόμους της φυσικής η λάσπη που ρίχνεται στον ανεμιστήρα επιστρέφει στον αποστολέα.Στην περίπτωση όμως του μπαμπάκα σου η λάσπη ρίχνεται κατ΄ ευθείαν στην μούρη του και όχιστον ανεμιστήρα. Ομως η λάσπη δεν είναι τίποτε μπροστά στους εισαγγελείς που καταφθάνουν γιατί οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ γνωρίζουν τα οικονομικά του Ντοράκια πριν την είσοδο του στην πολιτική και σήμερα.

Απάντηση
άτομο κατωτάτου πνευματικού επιπέδου25/09/201219:25

Δύο τινά συμβαίνουν: Ή ο κ. Βουλγαράκης έχει πολλούς εχθρούς ή ( το πιθανότερο) δεν πρόσεχε, όπως κάνουν όλοι οι άλλοι επιτήδειοι του χώρου του. Και τα λόγια της θυγατρός στο facebook είναι για λαϊκή κατανάλωση.

Απάντηση
Αγαπητή Παυλίνα...25/09/201218:31

Είναι ωραίο να τα βρίσκεις όλα έτοιμα στη ζωή σου, έτσι?

Απάντηση
βοσκος25/09/201218:29

 μπαμπα κανε κατι...η γυαλα που μου εφτιαξες για να ζω ραγιζει...οι φτωχοι μας σχολιαζουν...πως θα τραγουδω για αστικους ερωτες...η μποχα των φτωχων με πνιγει...κανε κατι...

Απάντηση
αθηνα μετς25/09/201218:27

 Eιναι κοματακι δυσκολο να ακους τα διαφορα για τον πατερ σου , οποιος και 'ναναι αυτος, αν και οπως φαινεται κι (απ τα επισκεπτηρια στις φυλακες) κι οι χειροτεροι εγκληματιες δεχονται επισκεψεις απο τους δικους τουςΔεν ειναι ομως λιγο νωρις (εκτος κι αν δεν γνωριζει αλλο τροπο επικοινωνιας εκτος του fb) να βγαινει η θυγατερα στο διαδυκτιο & σε λιγο σιγουρα και σε δηλωσεις , για να μιλησει στον μπαμπα της. (λιγο αμερκανικο , California μερια )Προσωπικα λυπαμαι για τον οποιονδηποτε βρισκεται κατηγορουμενος η φυλακισμενος ( απο Κουφοντινα ως τους αρχιληστες πολιτικους) κι αυτο γιατι αν βαλεις τον εαυτο σου στη θεση τους ειναι σιγουρα οδυνηρο το να εχεις περασει απ την Ελληνικη δικαιοσυνη (δικηγοροι-δικασταδες-μπατσοι-ανακριτες-ως & δικαστικους κλητηρες) για να καταληξεις στο Ελληνικο σωφρονιστικο συστημα.Για την κοινωνια στο συνολο ειναι επισης οδυνηρο να αισθανεται τοσο χυμα και τσουβαλατα τις τεραστιες διαφορες αντιμετωπισης του εγκληματια λογω ταξεων και θεσης (πολιτικη) κι οχι απο την σημασια και τα αποτελεσματα π.χ. του εγκληματος.Θα πανε μεσα καποιοι "ανθρωποι" κι απ τους αρσενικους μερικοι θα εχουν παιδια.Ετσι ηταν παντα δις Βουλγαρακη ο μπαμπας το ηξερε .

Απάντηση