Κόπα Άφρικα: Στον τελικό η Αλγερία, 2-1 τη Νιγηρία

Δείτε βίντεο με τα καλύτερα στιγμιότυπα του ημιτελικού - Μεγάλη πρόκριση στο... και 5' με φάουλ-όνειρο του Μαχρέζ

algeria_mahrez
Η Αλγερία αντιμετώπισε τη Νιγηρία στα ημιτελικά του Κόπα Άφρικα και με φαουλάρα του Μαχρέζ στις καθυστερήσεις έφτασε στη νίκη με 2-1 και προκρίθηκε για πρώτ φορά στον τελικό μετά το 1980!

Οι Αλγερινοί συνεχίζουν την εκπληκτική τους πορεία και στον τελικό θα αντιμετωπίσουν την Σενεγάλη. Στο 40’ η ομάδα του Ρορ πήρε το προβάδισμα, όταν ο Εκόνγκ δεν κατάφερε να αποφύγει την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0.

Στο 72’ ήρθε η ισοφάριση με πέναλτι του Ιγκάλο, όμως στο 5’ των καθυστερήσεων ο Μαχρέζ με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ έκανε το τελικό 2-1!

Algeria vs Nigeria 2-1 - All Goals & Extended Highlights - 2019 FHD