Μπιλμπάο - Βαλένθια 1-1: «Ανοικτοί λογαριασμοί» για την πρόκριση στον τελικό του Copa del Rey - Δείτε τα γκολ

Αθλέτικ και Βαλένθια μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο και το 1-1 στο "Σαν Μαμές" και η πρόκριση θα παιχτεί στο δεύτερο ημιτελικό του Copa del Rey

bilbao_valecia
Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν η Αθλέτικ Μπιλμπάο και η Βαλένθια στον πρώτο ημιτελικό του Copa del Rey που διεξήχθη στο "San Mames", αφήνοντας... ορθάνοικτους λογαριασμούς ενόψει του δεύτερου αγώνα στο "Mestalla" στις 2 Μαρτίου (22:00).

Οι Βάσκοι, που ψάχνουν την τρίτη σερί συμμετοχή τους στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας, ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και πήραν προβάδισμα με γκολ του Ραούλ Γκαρθία στο 37', όμως οι «νυχτερίδες» (που επαιξαν για τελευταία φορά στο καταληκτικό ματς της διοργάνωσης το 2019, όταν και νίκησαν με 2-1 την Μπαρτσελόνα) έβγαλαν αντίδραση στο δεύτερο 45λεπτο κι έφτασαν στο γκολ που έψαχναν με τον Ούγκο Ντούρο στο 65'.

Athletic Bilbao - Valencia 1-1 resumen y Goles | Copa Del Rey

Τα αποτελέσματα των πρώτων ημιτελικών του Copa del Rey:

Ράγιο Βαγεκάνο-Μπέτις 1-2

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Βαλένθια 1-1

Οι αγώνες ρεβάνς θα γίνουν το διήμερο 2-3 Μαρτίου και ο τελικός στι 23 Απριλίου 2022.

Τρία νεκρά κοριτσάκια στην Πάτρα: Στο Ανθρωποκτονιών της Ασφάλειας Αττικής πάει ο φάκελος

Βούλα Χατζηχρήστου: «Ο Κώστας είχε μπει στο νοσοκομείο για αποτοξίνωση»

Γηροκομείο - κολαστήριο στα Χανιά: Συγκλονιστική μαρτυρία ηλικιωμένου που βίωσε τον εφιάλτη - Δείτε βίντεο