Η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου απάντησε στις ερωτήσεις του κοινού της στο Instagram, σχετικά με τον νέο της ρόλο ως μητέρα.
Έχοντας έναν τραυματισμό στο πόδι της, ο οποίος δεν της επιτρέπει να είναι δραστήρια, η παρουσιάστρια έκανε ένα Q&A στον προσωπικό της λογαριασμό και οι ακόλουθοί της τη ρώτησαν ό,τι ήθελαν.
Οι περισσότεροι φυσικά, θέλησαν να μάθουν περισσότερα για την εγκυμοσύνη της, αλλά και το πώς της φαίνεται η μητρότητα. Ανάμεσα στις ερωτήσεις που δέχτηκε, μία από αυτές αναφερόταν στο κομμάτι του θηλασμού. Όπως αποκάλυψε η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου, δεν «τα βρήκε εύκολα» με το συγκεκριμένο θέμα.
Συγκεκριμένα, έγραψε: «Αυτό είναι κάτι που ό,τι κι αν σου λένε από πριν, δεν μπορείς να το καταλάβεις, καθώς και η κάθε εμπειρία είναι ξεχωριστή, αφού είμαστε όλες μοναδικές. Χρειάζεται επιμονή, υπομονή και θέληση. Όχι δεν ήταν καθόλου εύκολο στην περίπτωση μου, γιατί το γάλα μου άργησε να κατέβει, αλλά πάντοτε σκεφτόμουν ότι είναι το μεγαλύτερο δώρο που μπορούσα να προσφέρω στο παιδί μου, όσο για όσο μπορέσω».
Δείτε τη φωτογραφία:
Κλείσιμο
Η παρουσιάστρια απάντησε επίσης, πώς συνδυάζει τη μητρότητα με τον τραυματισμό της. «Ένα πρωινό, θέλοντας να τα προλάβω όλα και θεωρώντας ότι είμαι η Superwoman, δεν είδα το τελευταίο σκαλί κι έπεσα στη σκάλα. Καθώς πέρναγαν οι ώρες και συνεχίζοντας το πρόγραμμα του μωρού, χωρίς να θέλω να πιστέψω ότι έχει γίνει ζημιά, έφτασα στο σημείο από το οίδημα και τον πόνο να μη μπορώ να περπατήσω και να παίρνω τον άνδρα μου να με πάει στο νοσοκομείο», περιγράφει αρχικά.
«Όταν ο γιατρός με ενημέρωσε για την κατάσταση και μου λέει χαρακτηριστικά "θα κόψετε το παντελόνι σας ή να σας βάλουμε ένα του χειρουργείου γιατί θα βάλουμε γυψονάρθηκα", εκεί λύγισα και όπως ήταν αναμενόμενο έβαλα τα κλάματα. Σχεδόν ένα μήνα μετά σας γράφω αυτό το μακροσκελές κείμενο για να σας πω να δίνετε χρόνο στον εαυτό σας, μετά από αυτό το θαύμα που σας συνέβη και να μην ξεχνάτε ότι οι λεχώνες είμαστε – είστε είναι πολύ ευαίσθητες», ανέφερε στη συνέχεια η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου.
Τέλος, έγραψε: «Εννοείται αυτό το διάστημα έχω αντιμετωπίσει πολλές δυσκολίες, αλλά δεν ξεχνώ ότι θα μπορούσαν τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα και είμαι ευγνώμων για ό, τι έχω. Ως μανούλες πλέον πρέπει να σκεφτόμαστε ότι από εμάς εξαρτάται μια ζωούλα γι’ αυτό πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικές».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.