Συμπλοκή μεταξύ πολλών ατόμων σημειώθηκε το βράδυ της Δευτέρας (17/7) σε εμπορικό κέντρο στον Άγιο Δημήτριο.
Σύμφωνα με πληροφορίες, από τη συμπλοκή τραυματίστηκε ένας 16χρονος ο οποίος φέρει επιφανειακό τραύμα στον θώρακα, και ένας
17χρονος στο αριστερό πόδι.
Οι ανήλικοι διακομίστηκαν με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στον «Ευαγγελισμό» για την παροχή πρώτων βοηθειών.
Επιπλέον στο σημείο που έλαβε χώρα το επεισόδιο βρισκόταν και μία κοπέλα 15 ετών, την οποία προσέγγισαν οι άγνωστοι δράστες και με τη χρήση βίας της απέσπασαν το κινητό της τηλέφωνο.
Η έρευνα της ΕΛ.ΑΣ. για το περιστατικό είναι σε εξέλιξη.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.