PROTOTHEMA

Πολιτική

Συνέντευξη

Γεωργιάδης: Το συλλαλητήριο είχε 500.000 κόσμο - Ο Τσίπρας έμπλεξε

Γεωργιάδης: Το συλλαλητήριο είχε 500.000 κόσμο - Ο Τσίπρας έμπλεξε

«Η συγκέντρωση ήταν μεγαλειώδης. Το μήνυμα ήταν πολύ ηχηρό δήλωσε ο Βουλευτής των ΑΝΕΛ Δημήτρης Καμμένος

Αμηχανία και προβληματισμό προκαλεί στην κυβέρνηση το χθεσινό πολυπληθές συλλαλητήριο στη Θεσσαλονίκη κατά της χρήσης του όρου Μακεδονία από τα Σκόπια.


«Το συλλαλητήριο είχε 500.000 κόσμο. Ο Τσίπρας έμπλεξε» δήλωσε στον ΣΚΑΪ ο Άδωνις Γεωργιάδης. «Κίνησε την ιστορία με το Σκοπιανό για να δημιουργήσει προβλήματα στην ΝΔ αλλά τώρα ο κ Καμμένος δεν πρόκειται να κάνει πίσω. Δεν ξέρω τι υποσχέσεις έχει δώσει στους έξω, αλλά είμαι βέβαιος ότι θα προσπαθήσει να ξεφύγει από το Σκοπιανό παρότι έχει βάλει τους Βουλευτές του να στηρίζουν τη λύση του», πρόσθεσε ο κ Γεωργιάδης.

Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

Μαριγώ22/01/201823:37

Μακάρι να υπήρχε θέμα και η Μακεδονία να ήταν Ελληνική.Κρίμα που όλα τα κράτη αποκαλούν το μικρό αυτό κράτος με το όνομα που δεν θέλουμε εμείς οι Έλληνες. Παρόλα αυτά εγώ, η οικογένεια και όλοι οι φίλοι μας θα ψηφίσουμε μαζικά ξανά και ξανά το Σύριζα.

Απάντηση
ΓΙΩΡΓΗΣ23/01/201800:38

Μην εισαι αφελης.Εαν ηθελαν οι Σκοπιανοι μονο το ονομα και ηταν ευχαριστημενοι που τοσες Χωρες, οπως λες, τους αποκαλουν με το ονομα που θελουν, τοτε προς τι να θελουν διαπραγματευσεις, γιατι βαζουν'' λυτους και δεμενους'' να τους προστατεψουν ταχα απο τους γειτονες τους, και μαλιστα τους Ελληνες;Το θεμα ειναι πιο περιπλοκο και οι Σκοπιανοι γειτονες εχουν αλλα πιο βρωμικα σχεδια στο μυαλο τους, οταν πετυχουν αυτη την κλοπη του ελληνικου ονοματος της Μκεδονιας μας.Οσο για την ψηφο των μελων της οικογενειας σου,μονο για την ψηφο σου να μιλας και παλι, οπως φαινεσαι απο το σχολιο, να μην εισαι καθολου βεβαιη!

Απάντηση
δικιο εχεις22/01/201820:43

αδωνη,ο ξεφτιλας ο τσιπρας θα φαει μαυρο και θα παει στο πατο της θαλασσας ετσι και γινουν εκλογες. ο ανθελληνας που εχει το θρασος και μιλαει ακομα.

Απάντηση
ND xesikothite sto pleuro tou kosmou!!!22/01/201819:42

οι αθεοι απατριδεs φασιστεs του συριζα συμφωνουν με το Νεα Μακεδονια για τα Σκοπια, και να τουs βαλουν και στο ΝΑΤΟ, δηλαδη εμειs θα ειμαστε οι παλιοι ξοφλημενοι μακεδονεs και οι σκοπιανοι οι νεοι μακεδονεs !? ΞΕΣΗΚΩΘΗΤΕ ΡΕ ΚΑΙ ΔΙΩΞΤΕ ΤΟΥΣ , Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΣ, ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ, ΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΑΣ! Φτανει πια η ευγενικη αντιπολιτευση, ο Τσιπρας σας κοροιδευει οτι ειστε δειλοι και σας εχει του χεριου του, σε ορισμενα θεματα που κινδυνευει η υπαρξη μας απο προδοτες σαν τον Τσιπρα, η οργη και ο ξεσηκωμος ειναι οχι μονο υγειης αλλα και απαραιτητητη αντιδραση!

Απάντηση
Κοίτα 22/01/201814:45

Μην τολμήσεις και εμφανιστείς στο σύνταγμα στις 4 Φεβρουάριου,ούτε εσύ ούτε κανένα από τα 300 ρεμάλια,θα πάθετε Ζουράρι!!!

Απάντηση
Μπα22/01/201814:55

Μπα, θα έρθουμε. Όλο και καμιά ψήφο θα σώσουμε. Σανοφάγοι υπάρχουν πολλοί. Άλλωστε θα έχουμε και 10 σωματοφύλακες ο καθένας, θα φέρουμε κόσμο στη συγκέντρωση!

Απάντηση