PROTOTHEMA

Πολιτική

Αισιόδοξος για τα ποσοστά της ΝΔ

Ψωμιάδης: «Ο Σόρος χρηματοδοτεί τον ΣΥΡΙΖΑ»!

Ψωμιάδης: «Ο Σόρος χρηματοδοτεί τον ΣΥΡΙΖΑ»!
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Σφοδρή επίθεση εξαπέλυσε ο Παναγιώτης Ψωμιάδης στον ΣΥΡΙΖΑ – Βλέπει διπλασιασμό των ποσοστών της ΝΔ στην Βόρεια Ελλάδα…

Αφού παρουσίασε το 9θέσιο βανάκι, με το οποίο πραγματοποιεί από την Τρίτη τις εξορμήσεις του στη Βόρεια Ελλάδα, ο Παναγιώτης Ψωμιάδης εμφανίστηκε  αισιόδοξος για τα ποσοστά της Νέας Δημοκρατίας, στις επικείμενες εκλογές, σε συνέντευξη τύπου που παραχώρησε σήμερα – Τετάρτη.

Συγκεκριμένα ανέφερε πως «η ΝΔ σε αυτές τις εκλογές θα διπλασιάσει τα ποσοστά της σε μερικές περιοχές της Βορείου Ελλάδος ενώ στις υπόλοιπες θα αυξήσει την δυναμική της».

Παράλληλα εξαπέλυσε σφοδρή επίθεση στον ΣΥΡΙΖΑ λέγοντας πως «δεν θέλουμε και δεν πρέπει να παραδώσουμε την Ελλάδα στη θολή κουλτούρα της Αριστεράς, στους υπερασπιστές της 17Ν, στις συνιστώσες του αρνητισμού και της αντίδρασης, στους αρνητές της Ευρωπαΐκής Προοπτικής της χώρας».

«Δεν είναι περίεργο ότι ξαφνικά δυνάμωσε οικονομικά ο ΣΥΡΙΖΑ; Ποιοι κρύβονται πίσω από αυτή την πλούσια προεκλογική καμπάνια; Ποιοι καθοδηγούν και ποιοι χρηματοδοτούν; Πάντως, ο Σόρος, ο βασιλιάς των κερδοσκόπων, όπως γράφεται στηρίζει Τσίπρα… Δεν πρέπει να παραδώσουμε την χώρα στην Αριστερή Δικατορία του ΣΥΡΙΖΑ» κατέληξε στην επίθεσή του στην Αριστερά.


v31/05/201221:29

 σωπα,δεν φαινεται...

Απάντηση
aris331/05/201220:36

  o perifhmos laos mou thimizei ena mwro pou toy legan tosa xronia sisialismos... kai tou arse kai gelouse kai to ithele, meta tou eipan oti exaitias politikwn aftou tou sosialismou i xwra prepei na kanei kapoioes thysies kai to mwro orgistike kai aganaktise ta spage. meta tou eipan koita einai ena neo komma soisalistiko to lene siriza den kibernise pote einai sosialistiko u know.. che gevara sosialismo i kori mou i sosialistria kai to mwro xana xarhke kai tou arese

Απάντηση
Κι κι ρι κου31/05/201214:02

ΠΑΝΑΓΟ ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΕΣ ??? ΜΠΡΑΒΟ ΜΕΓΑΛΕ ΕΙΣΑΙ ΓΑΤΑ !!!!!!!! ΤΡΟΜΑΞΑ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΕΙΔΑ ΣΤΗ ΚΛΟΥΒΑ ΤΟΥ ΤΡΕΛΟΚΟΜΕΙΟΥ....ΣΚΕΦΘΗΚΑ.. ΠΑΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ.......ΑΛΛΑ ΜΗ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΝ.. 

Απάντηση
ΠΑΝΑΗΣ31/05/201213:25

 Και πίσω απο τον Σαμαρά ο Ζόρος

Απάντηση
θανος31/05/201212:43

Να με συμπαθατε συνφορουμιτες-ισες, φταίει ο Ψωμιάδης ή οι Σαλονικείς ψηφοφόροι του? Τοσα χρονια μονος του επαιζε μπαλλα? Νομαρχης εκλεγμενος ήταν τοσα χρονια. Μη σπαταλατε φαιά ουσία, επιλογη του Σαμαρα κι αυτος!!!!!!!!!!!!!!

Απάντηση
Konstas31/05/201211:04

 Κοίτα τώρα πως καταστρέφεται μια καλή είδηση (αν έχει δόση αλήθειας φυσικά)."Ο Σόρος χρηματοδοτέι τον Σαμαρά" και βάζεις τον Ψωμιάδη να το πει (ή αν το είπε από μόνος του, αφήνεις τον Ψωμιάδη να λέει τέτοια πράγματα)Βρε χριστιανέ μου και αλήθεια να είναι, την κατέστρεψες την "είδηση", ποιος θα την πιστέψει; Ε ρε γέλια !!!

Απάντηση
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΖΟΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ31/05/201210:36

Ο ΥΠΝΩΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ {Δημοσιεύθηκε 26-11-2008} : Η λαϊκή σοφία έχει εκφρασθεί για τους ανθρώπους της νύχτας όπως ο νομάρχης κ. Π. Ψωμιά- δης ως εξής : «Οποιος τη νύχτα περπατεί λάσπες και κόπρανα πατεί». Προσπάθησε δε να συνταυτίσει τον εαυτό του και την τύχη του με τον κ. πρωθυπουργό, κάνοντας την εμετική δήλωση περί των αετών του Βορρά κ.λ.π., πλην όμως ότι το παραμύθι του που μέχρι πρότινος πέρναγε , μιάς και το έπαιζε ως το παιδί της φτωχομάνας Θεσσαλονίκης ξέφτισε, γιατί μπήκε σ ένα χορό που δεν γνώριζε. Κιαυτό διότι δήλωσε ξεδιάντροπα σε ερώτηση δημοσιογράφου σχετικώς με τις υπογραφές του στην οπερέτα «Βατοπέδι» τα εξής : «Μη με ρωτάτε ρε παιδιά δεν θυμάμαι , με είχε υπνωτίσει ο Εφραίμ». Ετσι αντί να αυτοαθωώνεται στην Εξεταστική Επιτροπή της Βουλής , θα πρέπει να απαντήσει κατά πρώτον στο λαό της Θεσσαλονίκης ,στη συνέχεια δε της υπόλοιπης Ελλάδας, αλλά και στον κ. εισαγγελέα -αν και όταν- θα κληθεί , στα κατωτέρω : Είναι αλήθεια ή όχι ότι με την επιστολή του υπ.αριθ. πρωτ. {4466/16-12-05}, κατήγγειλε στον κ. πρωθυπουργό και σε άλλα μέλη της κυβέρνησης της Ν.Δ. την παρανομία που διέπρατταν οι ιερομόναχοι σε συνεργασία με μέλη της κυβέρνησης της Ν.Δ. ; Κατά τον ποινικό νόμο αφού γνώριζε την παρανομία και δεν την κατήγγειλε στον αρμόδιο εισαγγελέα κατέστη συνεργός . Επειδή δε απεδείχθη ότι ψεύδεται προσπαθώντας να αποσείσει τις σε βαθμό κακουργή- ματος ευθύνες του, του υπενθυμίζω αυτά που ανέφερε στη σχετική επιστολή του, προς τον κ. πρωθυπουργό. Αυτά δε που δήλωσε εκ των υστέρων ότι δήθεν ο κ. πρωθυπουργός μπορεί να μην έλαβε γνώση, τα πιστεύει μόνον αυτός, πιθανώς δε και ο ασκών τα καθήκοντα του πρωθυπουργού κ. Θ. Ρουσόπουλος . Η σαφέστατη αυτή επιστολή του αναφέρει και τα εξής : «Τυχόν εμμονή σας στην υλοποίηση της μυστικά μεθοδευμένης και χαριστικής αυτής ανταλλαγής , πέραν από την αλγεινή εικόνα που θα προκαλέσει για την κυβέρνηση, θα προκαλέσει και θύελλα αντιδράσεων». Κατόπιν αυτής της καταγγελίας του ο κ. Π. Ψωμιάδης ενεπλάκη και αυτός στο κόλπο των δις ευρώ, οπότε άλλαξε άρδην τακτική για λόγους που πρέπει να εξηγήσει στον κ. εισαγγελέα , αφού εξέδωσε την υπό στοιχεία {2355/03-05-2006} απόφασή του ως νομάρχη Θες/νίκης, με την οποίαν έγινε δυνατή η σχετική παράνομη και χαριστική παραχώρηση , που πριν από μόλις τρείς μήνες την είχε καταγγείλει ο ίδιος ! Διευκρινίζω ότι χωρίς αυτή την απόφαση δεν ήταν δυνατή η πραγματοποίηση αυτής της απάτης . Ούτω θα πρέπει μάλλον να ανοίξουν και οι λογαριασμοί του κ. Π. Ψωμιάδη , καθώς και των μελών της οικογενείας του. Αλλά δεν σταματούν εδώ οι παρανομίες του κ. Π. Ψωμιάδη . Μετά το πέρας της παράνομης αυτής συναλλαγής , μερίμνησε για τη μεταγραφή στα υποθηκοφυλακεία που υπάγονταν τα εν λόγω ακίνητα και έτσι παραχωρήθηκε η κυριότηρά τους στους απατεώνες δια της εταιρίας «ΑΝΘΕΜΙΑΣ Α.Ε.» ιδιοκτησίας των Εφραίμ και Αρσένιου, με μαϊμού Δ.Σ. Αν δεν ενεργούσε γιά τη μεταγραφή τους και προέβαινε σε καταγγελία , δεν θα είχαν τη δυνατότητα μεταπώλησης οι απατεώνες καλόγεροι και οι συνεταίροι τους , αλλά και φίλοι του νομάρχη κ. Π. Ψωμιάδη , κ.κ. Αθ. Πάπιστας και Μάρκος Καραμπέρης . Υπομιμνήσκω ότι ο κ. Π. Ψωμιάδης εργαζόταν ως τραγουδιστής στο λαϊκό νυχτερινό κέντρο της οικογένειας Καραμπέρη. Κατά τα άλλα για να χρησιμοποιήσω το λεξιλόγιό τους , είναι πεντακαθαρίδης και παντελονάτος αθώος , ο αστείος αυτός άνθρωπος που επέλεξαν οι Θεσσαλονικείς για νομάρχη τους . Κιαυτό γιατί ο κουτοπόνηρος Πανίκας τους φανατίζει έναντι των Χαμουτζήδων. {Αθηναίων}, εκμεταλλευόμενος τα παλαιά κατάλοιπα κάποιων Θεσσαλονικέων έναντι των Αθηναίων . Δηλώνω δε υπεύθυνα ότι η «Παράγκα» των κατά Πανίκα παρακρατικών χαμουτζήδων , σαφώς αγαπάει περισσότερο από αυτόν τη Θεσσαλονίκη και τα εκεί αδέλφια της , Ελληνες Μακεδόνες και Ποντίους , τους οποίους ντρόπιασε ο Πανίκας !... 26-11- 2008 Φιλιππινέζος Παρατηρητής.

Απάντηση
Αριστείδης 31/05/201204:07

Βγήκε ο καραγκιόζης μαχαλά. Το καϊμένο το βανάκι λυπάμαι που αν είχε χέρια και πόδια θα τον πλάκωνε στο ξύλο. Τέτοιοι καραγκιόζηδες σαν το Ψωμιάδη μας οδήγησαν στην χρεωκοπία και ακόμη το παίζουν σωτήρες. Ούστ! Από εδώ ανεγκέφαλοι.

Απάντηση