Ολυμπιακοί Αγώνες, Τένις: Άνετα στις «16» η Σάκκαρη - Νίκησε με 2-0 σετ τη Στογιάνοβιτς - Δείτε βίντεο

Στον 3ο γύρο η Ελληνίδα τενίστρια θα παίξει με τη νικήτρια του αγώνα Σβιτολίνα-Τομλιάνοβιτς που αγωνίζονται λίγο αργότερα (08:00)

sakkari
Η Μαρία Σάκκαρη επικράτησε άνετα μέσα σε 67 λεπτά με 2-0 σετ της Νίνα Στογιάνοβιτς στο Ariake Tennis Park  και προκρίθηκε στις 16 του Ολυμπιακού τουρνουά.

Η 26χρονη Ελληνίδα τενίστρια ήταν εξαιρετική στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα γεγονός που το μαρτυρά και το τελικό 6-1, 6-2.

Στον 3ο γύρο η Σάκκαρη θα παίξει με τη νικήτρια του αγώνα Σβιτολίνα-Τομλιάνοβιτς που αγωνίζονται λίγο αργότερα (08:00).

Η Μαρία Σάκκαρη μπήκε δυνατά στο ματς και χωρίς να δυσκολευτεί έφτασε άνετα στο 5-1, ενω  με το σερβίς της έκλεισε το σετ στο 6-1 σε 32'.

Το 2ο σετ άρχισε (1-0) με μπρέικ της Μαρίας Σάκκαρη και με το σερβίς της έφτασε στο 2-0. Στο 3-1 είχε τριπλό μπρέικ πόιντ στο 5ο γκέιμ. Η Σέρβα κατάφερε να το σβήσει αλλά με διπλό σφάλμα έδωσε και 4ο στην Σάκκαρη, η οποία με το σερβίς της το πηγε στο 4-2 και με μπρέικ προηγήθηκε με 5-2.

Το σετ και το παιχνίδιτο έκλεισε με το σερβίς της (6-2).

Κορωνοϊός: Ποια νησιά είναι μια ανάσα πριν το «κόκκινο»

Τυνησία: Ο πρόεδρος ανέστειλε το Κοινοβούλιο και απέπεμψε τον πρωθυπουργό

Ολυμπιακοί Αγώνες: Άλλαξε στάση η ΔΟΕ για τις μάσκες στο βάθρο