Premier League: Πήρε ανάσα η Γουέστ Χαμ, 2-0 τη Μπόρνμουθ - Δείτε τα γκολ

Σκοράροντας από ένα γκολ στο τέλος κάθε ημιχρόνου, η Γουέστ Χαμ επικράτησε 2-0 της Μπόρνμουθ, την καβάλησε στη βαθμολογία και επέστρεψε στις νίκες μετά από 15 ημέρες

west_ham
Η Γουέστ Χαμ κατάφερε μετά την ήττα στο «Άνφιλντ» να βγάλει αντίδραση και να πάρει βαθμολογίκή ανάσα στην Premier League. Οι Λονδρέζοι επέστρεψαν στις νίκες, επικράτησαν 2-0 της Μπόρνμουθ και βρέθηκαν στην 10η θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί στα πρώτα λεπτά, δημιούργησαν φάσεις με τον Σολάνκε, ωστόσο, η Γουέστ Χαμ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 45' με προβολή του Ζουμά.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, πίεσαν την εστία του Φαμπιάνσκι, όμως στις καθυστερήσεις η Γουέστ Χαμ με πέναλτι του Μπενραχμά πέτυχε και δεύτερο γκολ.