Δεν τα κατάφερε και έφυγε, τελικά, από τη ζωή η 44χρονη γυναίκα η οποία το πρωί της Μεγάλης Τετάρτης, διασχίζοντας τον δρόμο (Κυρίλλου Λουκάρεως) από την πλατεία Κορνάρου στο Ηράκλειο, για να περάσει απέναντι στο σιντριβάνι, σωριάστηκε, ενώ συνόδευε ένα ανήλικο παιδί.
Η γυναίκα παρελήφθη αμέσως από κινητή μονάδα του ΕΚΑΒ που είχε δεχθεί κλήση, ενώ το 7χρονο παιδί με τη συνοδεία αστυνομικού παρέμεινε σε κοντινή καφετέρια, εμφανώς σοκαρισμένο, καθώς είε δει την μητέρα του να καταρρέει.
Το μικρό παιδί δεν ήταν δυνατόν, όπως είναι φυσικό, να μπει στο ασθενοφόρο μαζί με τη μητέρα του και παρέμεινε στην επιχείρηση παρουσία αστυνομικού μέχρι να το παραλάβει συγγενικό πρόσωπο της άτυχης γυναίκας.
Πληροφορίες αναφέρουν ότι ο μικρός έχει και έναν αδελφό 17 ετών, ενώ παρελήφθη από τον θείο του, αδελφό της μητέρας του που έφτασε στο σημείο και έφυγαν όλοι μαζί με τη συνοδεία του Αστυνομικού της ομάδας ΔΙΑΣ.
Κλείσιμο
Ίδιες πηγές σημειώνουν πως η γυναίκα ήταν ήδη νεκρή όταν έφτασε το ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.