Φιλικά EURO 2020: Πρόβα τζενεράλε για Πορτογαλία με «τεσσάρα» στο Ισραήλ - Δείτε τα γκολ

Η ομάδα του Σάντος επικράτησε 4-0 του Ισραήλ, σε φιλικό πριν την έναρξη του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος

portugal_vs_israel
Έτοιμη για… όλα η Πορτογαλία! Η ομάδα του Σάντος νίκησε 4-0 το Ισραήλ σε μια πρόβα τζενεράλε πριν ξεκινήσει το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχοι πίεζαν αρκετά το Ισραήλ, ωστόσο δυσκολεύονταν να βρουν το γκολ, το οποίο όμως ήρθε στο 42’ με τον Μπρούνο Φερνάντες. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο όμως δεν έμεινε με σταυρωμένα τα χέρια και δυο λεπτά αργότερα σημείωσε το 2-0 για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος.

Με τον ίδιο ρυθμό κινήθηκε και το δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού, με τον Κανσέλο να γράφει το 3-0 στο 86ο λεπτό.

Δεν σταμάτησαν όμως εκεί και ο Μπρούνο Φερνάντες ξαναχτύπησε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και διαμόρφωσε το τελικό 4-0, με την Πορτογαλία να αφήνει μια… γλυκιά γεύση πριν ξεκινήσει το Euro 2020!

Πηγή:Sportfm.gr