Βίντεο: Πρόκριση με «σπρώξιμο» για την Θέλτα!

Έστειλε στην παράταση στο ματς με ανύπαρκτο πέναλτι και εκεί σφράγισε την πρόκριση με νίκη 2-1 εκτός έδρας απέναντι στην Σαχτάρ

Ανατροπή και πρόκριση για την Θέλτα, η οποία όμως χρειάστηκε σπρώξιμο από τον διαιτητή του αγώνα με την Σαχτάρ για να το πετύχει.

Η ισπανική ομάδα νίκησε 2-1 εκτός έδρας στην παράταση με τον Σλοβένο, Βίντσιτς να καταλογίζει πέναλτι σε «βουτιά» του Γκουιντέτι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του 90λέπτου. Στο πέναλτι ευστόχησε ο Άσπας και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση, παρά τις εντονότατες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

Εκεί έχοντας το ψυχολογικό αβάντζο η Θέλτα σκόραρε άλλη μια φορά, στο 108ο λεπτό με τον Γκουστάβο Καμπράλ ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του.

Πηγή: sport-fm.gr