Νίκος Αναδιώτης: Η ανάρτησή του για τη γιορτή του Αγίου Παϊσίου
Ο ηθοποιός δημοσίευσε μια φωτογραφία του από την επίσκεψή του στο Άγιο Όρος και μοιράστηκε με το κοινό του ένα απόσπασμα από το βιβλίο «Γέροντος Παϊσίου Αγιορείτου Λόγοι Α»
Ο ηθοποιός, ο οποίος είναι γνωστός για τη μεγάλη του πίστη, δημοσίευσε ένα στιγμιότυπο στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram από την επίσκεψή του στο Άγιο Όρος.
Στη λεζάντα που συνοδεύει τη φωτογραφία, ο Νίκος Αναδιώτης μοιράστηκε με το κοινό του ένα απόσπασμα από το βιβλίο «Γέροντος Παϊσίου Αγιορείτου Λόγοι Α», έναν διάλογο του Οσίου Παϊσίου με έναν Αμερικανό.
«Συγκλονιστικός διάλογος του Οσίου Παϊσίου με έναν Αμερικανό.
- «Τί κατόρθωμα κάνατε σαν έθνος μεγάλο που είστε;» - «Πήγαμε στο φεγγάρι», μου απάντησε. - «Πόσο μακρυά είναι» τον ρωτάω; - Ας πούμε,μισό εκατομμύριο χιλιόμετρα»,μου λέει. - Πόσα εκατομμύρια ξοδέψατε, για να πάτε στο φεγγάρι; - «Από το 1950 μέχρι τώρα, μου λέει, έχουμε ξοδέψει ποταμούς δολλαρίων». - Στο Θεό πήγατε; τον ρωτάω. - Πόσο μακρυά είναι ο Θεός; - Ο Θεός, μου λέει, είναι πολύ μακρυά. - Εμείς όμως, του λέω, μ'ενα παξιμάδι πάμε στον Θεό!», έγραψε ο ηθοποιός και ευχήθηκε στους διαδικτυακούς του φίλους χρόνια πολλά.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.