Serie A, Γιουβέντους - Αταλάντα 2-2: Έπεσε στην 3η θέση η «Μεγάλη Κυρία» - Δείτε τα γκολ

Όρθια η Αταλάντα στο Τορίνο, συνεχίζει την μάχη για έξοδο στην Ευρώπη

juve
Η Γιουβέντους δεν μπόρεσε νικήσει στο Τορίνο την Αταλάντα (2-2), για την 28η αγωνιστική της Serie A, και έπεσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, πίσω από τη Μίλαν. Η ομάδα του Μπέργκαμο προηγήθηκε με τον Κουπμάινερς (35'), με τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή σ' ένα πεντάλεπτο με τα γκολ των Καμπιάσο (66') και Μίλικ (70'), αλλά ο Ολλανδός χαφ της Αταλάντα βρήκε και δεύτερο γκολ στο 75ο λεπτό, δίνοντας στην ομάδα του το βαθμό της ισοπαλίας.

Στο μεταξύ, ο Κρίστιαν Πούλισικ έδωσε τη λύση στη Μίλαν, η οποία δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά πήρε τη νίκη στο Μιλάνο επί της μαχητικής Εμπολι με 1-0. Ο Αμερικανός επιθετικός των «ροσονέρι» πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 40ο λεπτό του αγώνα και με τους τρεις βαθμούς η ομάδα του Στέφανο Πιόλι ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Νωρίτερα, με το γκολ του Μίκαελ Φολορούνσο στο 17ο λεπτό η Βερόνα πήρε την κρίσιμη νίκη στην έδρα της Λέτσε με 1-0 και έκανε ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία, ξεπερνώντας τη σημερινή αντίπαλο της στη βαθμολογία.

Serie A (28η αγωνιστική)

Νάπολι-Τορίνο 1-1 (61΄ Κβαρατσκέλια - 65΄ Σανάμπρια)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czopf9qqyoa1)

Κάλιαρι-Σαλερνιτάνα 4-2 (12' Λαπαντούλα, 40' Γκαετάνο, 51', 76' Σομουρόντοφ-56' Κάστανος, 58' Ματζιόρε)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czpd44gvppc9)

Σασουόλο-Φροζινόνε 1-0 (58' Θόρστβεντ)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czpd7zkxu0pl)

Μπολόνια-Ίντερ 0-1 (37' Μπίσεκ)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czpgpihk1r2x)

Τζένοα-Μόντσα 2-3 (53΄ Γκούντμουντσον, 68΄ Καρβάλιο - 8΄ Πεσίνα, 18΄ Μότα, 80΄ Μαλντίνι)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czpkeqlz61v5)

Λέτσε-Βερόνα 0-1 (17' Φολορούνσο)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czq5zwevqe6p)

Μίλαν-Έμπολι 1-0 (41' Πούλισικ)