Χαμός σε αγώνα μπάσκετ Γυναικών: Ξύλο και γενική σύρραξη στο παρκέ (βίντεο)

Οι αθλήτριες του Ιπποκράτη Κω και της ΕΑ Καλύμνου έχασαν τον έλεγχο και πρόσφεραν... έξτρα θέαμα στο φίλαθλο κοινό

basket_women
Χαμός με ξύλο και γενική σύρραξη ανάμεσα στις αθλήτριες σημειώθηκε σε αγώνα μπάσκετ γυναικών. Πιο συγκεκριμένα, στα χέρια ήρθαν οι αθλήτριες του Ιπποκράτη Κω και της Ε.Α. Καλύμνου, λίγα λεπτά πριν από το τέλος της μεταξύ τους αναμέτρησης.

Ο αγώνας του Ιπποκράτη Κω με την Ε.Α. Καλύμνου ήθελε 7:10 για το φινάλε όμως η κατάσταση ξέφυγε όταν ο προπονητής των γηπεδούχων διαμαρτυρήθηκε για φάουλ.

Οι παίκτριες των δυο ομάδων ήλθαν στα χέρια και αφού εκτονώθηκε η κατάσταση, οι διαιτητές διέταξαν να αποβληθούν οι πάγκοι!

Δείτε τον αγώνα και το χάος που επικράτησε 7 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη:

Live Streaming: Ιππποκράτης - Ε.Α.ΚΑ