Champions League Live, Πόρτο-Ατλέτικο 2-1: Πρωτιά για τους δράκους, εκτός Ευρώπης οι Ισπανοί - Δείτε τα γκολ

Πρώτη θέση για την Πόρτο στον 2ο όμιλο του Champions League - Η Ατλέτικο έμεινε στην 4η θέση και αποχαιρέτησε τα Κύπελλα Ευρώπης

26398316
Με 12 βαθμούς σε 6 αγώνες η Πόρτο κατέκτησε την 1η θέση στον 2ο όμιλο του Champions League.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-co180wanujox)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-co17sqf1dzld)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-co15xtfbffht)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-co15k7yonuyh)

Η ομάδα της Πορτογαλίας κέρδισε με 2-1 την Ατλέτικο Μαδρίτης στο Οπόρτο και την άφησε στην 4η θέση και εκτός Ευρώπης.

Η Πόρτο νίκησε πολύ εύκολα την Ατλέτικο, "χτυπώντας" δύο φορές πριν καν συμπληρωθούν τα πρώτα 25 λεπτά.

Ο Μεχντί Ταρεμί, με το 12ο τέρμα του σε 16 επίσημα ματς την εφετινή σεζόν, άνοιξε το δρόμο για τους "δράκους" κι ο Εουστάκιο στο 24' "σφράγισε" από νωρίς το τρίποντο για την Πόρτο, η οποία έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες στο υπόλοιπο παιχνίδι για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων το αυτογκόλ του Μαρκάνο διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Ζητείται κηπουρός για τους κήπους του Βασιλιά Κάρολου στο Μπάκιγχαμ - Η αμοιβή του

22χρονος που σκοτώθηκε σε τροχαίο στη Ρόδο είχε χάσει πατέρα και παππού στην άσφαλτο

Το κινητό πρόδωσε τον «δράκο με το τατουάζ» - Ήταν έτοιμος να φύγει από την Αλβανία