Ολυμπιακός: Στα «ερυθρόλευκα» και ο Σα

Sa

Οι μεταγραφικές ανακοινώσεις του Ολυμπιακού συνεχίζονται καθώς μετά τους Τουρέ, Ναουέλ, ήρθε και η σειρά του Ζοσέ Σα

Το αν θα είναι η τελευταία ανακοίνωση θα το μάθουμε σύντομα, ωστόσο η ουσία είναι ότι ο Ολυμπιακός συνεχίζει την ενίσχυση του με τον Ζοζέ Σα να ντύνεται επίσημα στα ερυθρόλευκα. Ο Πορτογάλους κίπερ θα είναι το δίδυμο των γκολκίπερ, αφήνοντας την πατρίδα του και την Πόρτο για λογαριασμό του Ολυμπιακού.

Ο 25χρονος Σα έχει περάσει από Μαρίτιμο, Μπενφίκα και Πόρτο (πέρσι κατέκτησε με τους «δράκους» τον τίτλο), ενώ πριν από τρία χρόνια έφτασε μέχρι και τον τελικό του Euro u-21 με την εθνική ομάδα της πατρίδας του.

Με τον Στρέλνιεκς να μιλά στα κρίσιμα και τον Μιλουτίνοφ να ήταν... πύργος, ένας τραγικός επιθετικά Ολυμπιακός νίκησε στην παράταση τον μαχητικό Χολαργό, ο οποίος έφτασε κοντά στο «μπαμ»!

4689011

Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ευθύμης Κολουρής άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο - Στο 35' ο Ντουρίσκοβιτς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 59' με έναλτι ο Κάστρο πέτυχε το 2-1 - Από την ΕΡΤ η μετάδοση του αγώνα

4688215

Ανάσα παραμονής για τον ΟΦΗ που επικράτησε με 3-0 του Παναιτωλικού χάρη στο εκπληκτικό ντεμπούτο του Ναμπί (2 γκολ-απευθείας φάουλ) - Ανύπαρκτη κόκκινη στον Κυριακίδη πριν το 2-0 - Ο Στρέζος απέκρουσε πέναλτι του Μοράρ

4688783

Σε έναν αγωνιστικό χώρο που είναι ακατάλληλος για ποδόσφαιρο, οι παίκτες της ΑΕΛ και του Άρη κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια για να παίξουν χωρίς όμως να καταφέρουν να βρουν τα αντίπαλα δίχτυα (0-0)!