Ο Αντετοκούνμπο υποχρέωσε τους Ουόριορς στην πρώτη φετινή εντός έδρα ήττα τους

Ο Αντετοκούνμπο τελείωσε το παιχνίδι με 24 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και δύο τάπες σε 26 λεπτά

ante-bucks-1
Άλλη μια μεγάλη εμφάνιση πρόσθεσε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο ενεργητικό του. Ωστόσο αυτή συνοδεύτηκε και με μια τεράστια νίκη για τους Μπακς οι οποίοι απέδειξαν ότι οι απαιτήσεις από αυτούς φέτος πρέπει να είναι μεγαλύτερες από κάθε άλλη σεζόν.

Τα «ελάφια» επικράτησαν 134-111 των Ουόριορς και μάλιστα χωρίς να συναντήσουν και μεγάλη αντίσταση από τους πρωταθλητές. Βέβαια μεγάλο ρόλο έπαιξε και η απουσία του Κάρι, ο οποίος στην τρίτη περίοδο αποχώρησε τραυματίας.

Ο Αντετοκούνμπο τελείωσε το παιχνίδι με 24 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και δύο τάπες σε 26 λεπτά. Τους 19 πόντους τους σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο, παίζοντας σημαντικό ρόλο στο να έχει η ομάδα του το προβάδισμα και να το φτάσει μέχρι και στους 15 πόντους.

Μετά την αποχώρηση του Κάρι οι Μπακς εκτόξευσαν την διαφορά στους 26 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου και στα μέσα της τελευταίας περιόδου μέχρι και στους 31.

Καλύτερος για τους γηπεδούχους ήταν ο Τόμσον με 24 πόντους ενώ ο Ντουράντ ακολούθησε σε 17 πόντους.

Πηγή: sport-fm.gr