Ολυμπιακός: Τραυματίστηκε στο κεφάλι ο Χάντερ

Ο Οθέλο Χάντερ τραυματίστηκε στο κεφάλι στην πρώτη περίοδο της αναμέτρησης κόντρα στον Άρη

Μόλις 3:30 μετά την έναρξη του αγώνα και σε μια άμυνα του Ολυμπιακού, ο διεθνής φόργουορντ τραυμάτισε κατά λάθος στο πρόσωπο τον Αμερικανό, ο οποίος σωριάστηκε στο έδαφος κι ενώ το σκορ ήταν 3-0 για τους «ερυθρόλευκους».

Άθελά του ο Κώστας Παπανικολάου χτύπησε τον συμπαίκτη του, ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος. Μετά από μερικά λεπτά σηκώθηκε από το παρκέ, με τους γιατρούς να του έχουν τοποθετήσει κολάρο στον λαιμό και να τον μεταφέρουν υποβασταζόμενος εκτός αγωνιστικού χώρου. Αξίζει να σημειωθεί πως το κατάμεστο «Αλεξάνδρειο» καταχειροκρότησε τον σέντερ των ερυθρόλευκων.

Τέλος, λίγο πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ο Αμερικανός επέστρεψε από τα αποδυτήρια, χωρίς το κολάρο και κάθισε στον πάγκο της ομάδας.