PROTOTHEMA

Πολιτική

Ανακοίνωση για τα όσα επιβάλλει η Τρόικα

Χρυσή Αυγή: Οι μεταρρυθμίσεις οδηγούν στο ξεπούλημα της χώρας

Χρυσή Αυγή: Οι μεταρρυθμίσεις οδηγούν στο ξεπούλημα της χώρας
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Μοναδικές λύσεις είναι « η άρνηση των επαχθών όρων του μνημονίου, η επιστροφή στην εθνική παραγωγή και η απέλαση των λαθρομεταναστών, που θα δημιουργήσει εκατοντάδες χιλιάδες θέσεις εργασίας για τους Έλληνες».

«Οι μεταρρυθμίσεις που επιβάλλει η Τρόικα στη συγκυβέρνηση οδηγούν με μαθηματική ακρίβεια στο ξεπούλημα της χώρας», αναφέρει σε ανακοίνωσή της η Χρυσή Αυγή.

Όπως επισημαίνει, μοναδικές λύσεις είναι « η άρνηση των επαχθών όρων του μνημονίου, η επιστροφή στην εθνική παραγωγή και η απέλαση των λαθρομεταναστών, που θα δημιουργήσει εκατοντάδες χιλιάδες θέσεις εργασίας για τους Έλληνες».

 
    
    
    

//13/08/201215:29

@ΑΘΗΝΑΙΑ | 13/08/2012 15:17 ΜΑΖΊ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ...

Απάντηση
@κιμων13/08/201215:25

.Μωρέ ας αποδειχθεί ότι λειτουργεί το κράτος και εμείς οι ίδιοι θα στείλουμε την ΧΑ από κει που ήρθε. Με 3 στους 4 μετανάστες "νόμιμους" όμως (κατά Δενδια) και 23% επίσημη ανεργία (πάνω από 50% στους νέους) ίσως αποδειχθεί ότι χρειάζεται η ΧΑ και όχι η ΝΔ ....μην μας μυξοκλαίς μετά όμως.

Απάντηση
ΑΘΗΝΑΙΑ13/08/201215:17

ΤΟΥΣ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ ΛΕΤΕ ΟΛΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΩΝ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΩΝ ΕΚΑΨΑΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ. ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΝ ΑΛΕΚΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΣΥΡΙΖΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. Η ΧΑ ΜΟΝΙΜΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΑΡΜΠΕΚΙΟΥ. ΤΥΧΑΙΟ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.

Απάντηση
Αγύριγο κεφάλι13/08/201214:52

Μη τις δείχνετε αυτές τις φωτογραφίες. Υπάρχει και η δημόσια αισθητική που προσβάλλεται βαναύσως, υπάρχουν και καρδιοπαθείς που δεν ξέρει κανείς τι τους βρίσκει άμα τις βλέπουν. Και μετά άντε να το αποδείξεις ότι πήγαν απ ....αυτό! Κρίμα , δεν είναι;

Απάντηση
@Κ.ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ13/08/201214:41

ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΩΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΛΑΘΡΑΙΟΙ ΟΠΟΤΕ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΔΗΛΑΔΗ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΟΙΤΗΤΗ ΤΗΣ ΝΟΜΙΚΗΣ. Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Σ'ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΔΙΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΗΦΘΕΙ ΑΠΟ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ. ΑΝ ΑΠΕΛΑΘΟΥΝ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΔΕΙΑΣΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΕΣ. ΤΙ ΔΗΛΑΔΗ? ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟ ΔΕΝ ΤΡΩΓΑΜΕ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΕΛΙΕΣ? ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΧΑΡΤΖΗΛΙΚΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΗΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ.

Απάντηση
κιμων13/08/201214:40

Αρχισε επιτελους να λειτουργει το κρατος και σας επιασε κοψιμο χρυσαυγιτακια! Ψυχραιμια πρωτα θα φυγουν οι λαθρομεταναστες μετα οι επιορκοι πολιτικοι και μετα τα κακοποια ακροδεξια και ακροαριστερα στοιχεια! Μετα θα δουμε ποσο θα πιανει η χ.α. Ελατε στο εξωτερικο να δειτε την γλυκα. Να δηλωνεις Ελληνας και να σε κοιτανε σαν εξωγηινο! Κουραγιο εισπραξατε την οργη του κοσμου ,ως ψηφο διαμαρτυριας. Δυστυχως για σας αποδειχθηκατε κατωτεροι των περιστασεων, διοτι η εγκληματικη σας φυση αδυνατει να λειτουργησει στα πλαισια της νομιμοτητας. Οταν επιτελους η πολιτικη ηγεσια της αστυνομιας ξεφυγει απο τις αγκυλωσεις της ,θα τα πουμε, στο φως της ημερας, ενας προς εναν.Τοτε θα δουμε ποιος ειναι λεβεντης και ποιος ειναι χρυσαυγιτης! Αλητες , κακοποια στοιχεια, δολοφονοι ,δεν ειστε καλυτεροι απο τους αφγανους ,μαροκινους και λοιπους κακοποιους! Η μονη διαφορα σας ειναι οτι ειστε εκτος φυλακης ! Ακομα

Απάντηση
Τώρα παίζει γύρω στο 20% η Χ.Α.13/08/201214:13

Πολύ γουστάρω να δούμε την Χ.Α. με 40% για να γίνει ξανά η Ελλάδα κράτος με υπόληψη!

Απάντηση
Κ.ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ13/08/201213:50

κ. Μιχαλολιάκο! Δεν αρκεί να παράγουμε κάτι, αλλά νάναι και εμπορεύσιμο, δηλαδή ανταγωνιστικό! Επίσης, ούτε παράγουμε ούτε μπορούμε όλα τα προϊόντα που χρειαζόμαστε. Άρα, έχουμε ανάγκη τους εταίρους μας. Επί πλέον, με μνημόνιο ή χωρίς μνημόνιο θα πρέπει να ξοδεύουμε όσα εισπράττουμε, άρα οι περικοπές θα γίνουν ούτως ή άλλως, αφού τα υψηλά μέχρι το 2009 εισοδήματα των Δ.Υ. τα χρηματοδοτούσαμε με δανεικά. Στο θέμα των μεταναστών είμαι μαζί σου. Όμως, θα δουλέψει ο Έλληνας οικοδόμος με ανάλογο μεροκάματο; Θα μαζέψει ο Έλληνας άνεργος τις ελιές, τα πορτοκάλια κ.λ.π.; ΔΕν είμαι βέβαιος!

Απάντηση