PROTOTHEMA

Πολιτική

Δεν είναι η πρώτη φορά...

Δείτε την ανάρτηση της Ακριβοπούλου στο Facebook που εξόργισε τη ΝΔ

Δείτε την ανάρτηση της Ακριβοπούλου στο Facebook που εξόργισε τη ΝΔ

Η δημοσιογράφος μετά την ανακοίνωση της ΝΔ και τα επικριτικά σχόλια στα social media κατέβασε την ανάρτηση

Δεν είναι η πρώτη φορά που η δημοσιογράφος-παρουσιάστρια της πολιτικής εκπομπής της Ε.Ρ.Τ. «Αίθουσα Σύνταξης», Κατερίνα Ακριβοπούλου, δείχνει τα φιλοκυβερνητικά της αισθήματα, όμως αυτή τη φορά ξεπέρασε κάθε προηγούμενο. 


Η κα Ακριβοπούλου ανέβασε πριν από 10 ώρες στον προσωπικό της λογαριασμό στο facebook μια απαράδεκτη φωτογραφία προϊόν φωτομοντάζ που απεικονίζει τον αρχηγό της ΝΔ ως ζητιάνο να επαιτεί εκλογές. 

Παρασυρμένη από το πανηγυρικό πνεύμα του Μαξίμου για την ολοκλήρωση του Eurogroup, σκέφτηκε να ξεπεράσει τους απλούς πανηγυρισμούς και να επιτεθεί στον αρχηγό της αξιωματικής αντιπολίτευσης. 



Είναι προφανές ότι ήθελε να συναγωνιστεί το «τιτίβισμα» του υπουργού Άμυνας Πάνου Καμμένου με τη γραβάτα και τους φαλλούς, μόνον που αυτός «τάριξε» στο παιδί ενώ η Ακριβοπούλου προφανώς μην έχοντας το θάρρος της γνώμης της (ή μήπως συναισθάνθηκε το ατόπημα;) κατέβασε την επίμαχη φωτογραφία χωρίς να κάνει κανένα σχόλιο ή να ζητήσει συγνώμη. 

Βέβαια, κάποιοι είχαν προλάβει να κάνουν την ανάρτησή της «κόπι πάστε» και να την αναπαράξουν στα social media, όπου οι κριτικές που άκουσε η από το δημόσιο αμοιβόμενη υπάλληλος της κρατικής τηλεόρασης, δεν ήταν και τόσο κολακευτικές. 

Στο πλαίσιο αυτό, η Νέα Δημοκρατία, εξέδωσε μια αυστήρη ανακοίνωση στην οποία τονίζει: 
«Η δημοσιογράφος – παρουσιάστρια της πολιτικής εκπομπής της Ε.Ρ.Τ. “Αίθουσα Σύνταξης”, Κατερίνα Ακριβοπούλου, συνεχίζει τις υβριστικές και χλευαστικές επιθέσεις εναντίον του Αρχηγού της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης και Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας κ. Κυριάκου Μητσοτάκη. 
Το έκανε, για άλλη μια φορά, σήμερα, με ανάρτησή της σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης.
Φροντίζει, καθημερινά, να αποδεικνύει ότι δεν έχει καμία σχέση με την αντικειμενικότητα.
Προφανώς, αισθάνεται ότι πληρώνεται με τα λεφτά των Ελλήνων φορολογουμένων, όχι για να κάνει σωστά τη δουλειά της, αλλά για να επιδεικνύει όλο της το μίσος για τους πολιτικούς αντιπάλους της Κυβέρνησης. 
Αν η διοίκηση της Ε.Ρ.Τ. δεν θέλει να είναι ταυτισμένη με τέτοιου είδους γκεμπελισμούς, οφείλει να προχωρήσει στην άμεση απομάκρυνσή της».
Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

Άγγελος18/06/201716:05

... . Ο Πρίαμος ικέτης στην σκηνή του Αχιλλέα. Εικαστική αναπαράσταση της Ιλιάδας μέσα από πίνακες ζωγραφικής.. Ο Τσίπρας ικέτης στην σκηνή του Σόϊμπλε. Ο Αχιλλέας σ' όλους σχεδόν τους πίνακες ημίγυμνος ή γυμνός. Ο ιστορικός του μέλλοντος ίσως μας περιγράψει την περιβολή του Σόϊμπλε.

Απάντηση
??????18/06/201714:00

ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ.....ΜΙΑΣ ΓΡΑΒΑΤΑΣ ΤΟΥ ΚΑΜΜΕΝΟΥ.....

Απάντηση
Sakis K.18/06/201710:59

Λα, λα, λα, Λόλα. Λόλα να ένα μήλο. Πα, πα η πάπια. Πί, πι το παπί. Γάτα μή το παπί. Γάτα αγάπα το παπί, έλεγε η γιαγιά. Ερώτηση: Είναι αρκετά φιλότιμη η προσπάειά μου να πλησιάσω το μορφωτικό επίπεδο (1ης Δημοτικού) αυτών των αλητήριων, μήπως και καταλάβουν κάτι..?

Απάντηση
Μπάμπης18/06/201706:40

Η ΝΔ θα πρέπει να κλείσει την ΕΡΤ (κανονικά όμως, όχι σαν την άλλη φορά) και να τους απολύσει όλους. Δεν υπάρχει κανένας λόγος στον 21ο αιώνα να πληρώνουν οι φορολογούμενοι κανάλι κρατικής προπαγάνδας. Εάν κάνουν πάλι κατάληψη να τους κλείσουν ύδρευση και ρεύμα για να βρωμίσουν και όποιος αποχωρεί να συλλαμβάνεται και να περνάει αυτόφορο με ταυτόχρονη αστική αγωγή σε βάρος του (που τζούζει περισσότερο). Μόλις αποχωρήσουν όλοι το κτίριο να ισοπεδωθεί με εκρηκτικά και να παραχωρηθεί στον Δήμο Αγ. Παρασκευής ως πάρκο.

Απάντηση
τηλεθεατής18/06/201711:01

Μα η ΝΔ έχει το 99% των καναλιών με το μέρος της, θέλει να ξανακλείσει και την ΕΡΤ; Πρωτοφανής πλεονεξία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έλεοοοοοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν τη μπορεί την αμεροληψία με τίποτα!!!!!! Θέλει να κάνει όλα τα κανάλια σαν το ΣΚΑΪ της, να τη λιβανίζουν με περισσότερο πάθος μέρα νύχτα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εύγε στην ΕΡΤ που είναι το πιο αμερόληπτο και ακριβοδίκαιο κανάλι.

Απάντηση
AGGELOS18/06/201712:05

Υπάρχει μιά μικρή διαφορά. Τα ιδιωτικά κανάλια δεν τα πληρώνουμε εμείς. Γιατί δηλ. να πληρώνουμε δημοσιογράφους γιά να μας βρίζουν. Άς τα πληρώνουν μόνο οι Συριζανέλ

Απάντηση
Σοσιαλιστική αμνησία18/06/201719:43

Ο ΑΝΤΕΝΑ με τον Παπαδάκη και τον Χατζηνικολάου βοήθησε την ΝΔ ή τον Σύριζα να ανέβει στην εξουσία; Ο ΑΛΦΑ με τον Λάκη Λαζόπουλο βοήθησε την ΝΔ ή τον Σύριζα να ανέβει στην εξουσία; του ΜΕΓΚΑ του κλείσατε τις ειδήσεις. Επιτέλους μια φωνή αντιπολίτευσης υπάρχει, ο ΣΚΑΙ και έχετε λυσάξει..

Απάντηση
τηλεθεατής18/06/201715:32

@Το 99%; 18/06/201714:07 χα!χα!χα! Ξέχασες ακόμα τα κανάλια ΑΝΤ, ALPHA, EXTRA. AKTION, PLYE SKY κλπ , κλπ.. Ξέχασες ακόμα να μας πεις για το 98% των εφημερίδων , ραδιοφωνικών σταθμών που όλα αυτά πρόσκεινται στη ΝΔ και βάλλουν καθημερινά και ανηλεώς εναντίον του ΣΥΡΙΖΑ και των ΑΝΕΛ. Ξέχασες ακόμα να μας πεις ότι το 70% των δικαστών σε κάθε ανώτατο δικαστήριο απαρτίζεται από δεξιούς δικαστές που κανονίζουν αναλόγως τις υποθέσεις που φτάνουν σε αυτά. Βλέπεις το κατεστημένο των 50 τελευταίων χρόνων που λυμαινόταν και κατέκλεβε ανενόχλητο τη χώρα έλαβε παντού τα μέτρα του για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο όταν κάποιος άλλος θελήσει να μπει ανάμεσά τους. Και όλα αυτά, ευτυχώς, τα γνωρίζει πολύ καλά πλέον ο ελληνικός λαός , ο οποίος και ψηφίζει δεόντως στις εκλογικές αναμετρήσεις. Το ίδιο ακριβώς θα πράξει και το 2019. Να είσαι υπερβέβαιος περί τούτου.

Απάντηση