PROTOTHEMA

Ελλάδα

Ο Αρκάς σχολιάζει τις εξαγγελίες Τσίπρα για το κοινωνικό μέρισμα

Ο Αρκάς σχολιάζει τις εξαγγελίες Τσίπρα για το κοινωνικό μέρισμα

Με τον δικό του ξεχωριστό τρόπο σχολιάζει τις παροχές της κυβέρνησης 

Με τον δίκο του ξεχωριστό τρόπο σχολιάζει ο Αρκάς τις εξαγγελίες Τσίπρα για μοίρασμα μερίσματος 1,4 δισ. ευρώ στις κοινωνικά πιο ευπαθείς τάξεις. 


ΘΕΜΑ 104,6 FM. Η καλύτερη παρέα όπου κι αν βρίσκεσαι

Μάλιστα ο Αρκάς έσπευσε να δημοσιεύσει το σκίτσο του λίγα λεπτά αφού ολοκληρώθηκαν οι πανηγυρικές εξαγγαλίες του πρωθυπουργού που μοίρασε χρήμα σε χαμηλά εισοδήματα, συνταξιούχους και ΔΕΗ για να μην αυξηθούν τα τιμολόγια του ρεύματος. 

Δείτε το σκίτσο του Αρκά.


Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

Je suis ARKAS14/11/201717:51

Je suis ARKAS

Απάντηση
τσαμπουνάει εκτός πραγματικότητας14/11/201713:19

Ο "Αρκάς" είναι μέγας μακάκας και εκτός πραγματικότητας, διότι δεν λαμβάνει καθόλου υπόψη του την άνευ προηγουμένου σμπαραλιασμένη οικονομία που παρέλαβε ο Αλέξης Τσίπρας από τη ΝΔ + ΠΑΣΟΚ. Και με τέτοια οικονομία και με τις τεράστιες δεσμεύσεις στους ξένους δε γίνεται αυτή με τίποτα σε 2 χρόνια... Ούτε ο Θεός θα μπορούσε να τη φτιάξει μέσα 2 χρόνια......

Απάντηση
Τρολ14/11/201720:38

Τρολ του συριζα είσαι ή στόκος.....δεν εξηγείται αλλιώς!!

Απάντηση
Άσε ρε σε ταμάς...14/11/201719:12

Το ΠΑΣΟΚ (ΣΥΡΙΖΑ) καθώς και η ΝΔ (ΑΝΕΛ) δεν παρέλαβαν τίποτα. Συνεχίζουν το έργο τους υπό άλλο όνομα και τα κορόιδα την πάτησαν. Δεν μπορείς να μου δίνεις άσυλο σε μεγαλοστελέχη-αρουραίους που εγκατέλειψαν το πλοίο μόλις είδαν ότι βουλιάζει, να τους υπουργοποιείς, το 97% των ψηφοφόρων σου να είναι ο ίδιος κόσμος που ψήφιζε το ΠΑΣΟΚ, να φτύνεις τη ΝΔ που κάποτε έγλειφες ως μεγαλοστέλεχος και υπουργός των κυβερνήσεών της και από την άλλη να λες "δεν ξέρω τίποτα για τον φόνο".

Απάντηση
Στελιος Χανιωτης14/11/201718:03

Πρέπει να σε εξετάσει ψυχίατρος .Εκτός αν είσαι από τα λαμόγια της συμμορίας των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ και τρως από την λεηλασία που μας κάνεται Γιατί είναι θράσος να υποστηρίζει κάποιος τους ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΥΣ

Απάντηση
Je suis ARKAS14/11/201718:01

Je suis ARKAS

Απάντηση
ΠΛ14/11/201717:45

φαντάζομαι αφού το ξέρεις εσύ θα το ήξερε και ο Τσίπρας, οπότε είπε ψέματα με όλα όσα έταζε... αυτό αναδεικνύει και ο Αρκάς το ψέμα.

Απάντηση
michail manolis14/11/201717:16

ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩς ΕΣΥ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΣΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΣΙΠΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΕ ΤΑΙΣΕΙ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΚΑΙ ΦΟΥΜΑΡΑ ΠΕΡΙ ΜΗ ΜΕΙΩΣΕΩΣ ΤΟΥ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟΥ ΠΕΡΙ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΣΤΑ 750 ΕΥΡΩ ΚΛΠ.ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ

Απάντηση
αχ ναι καλε ... στην εποχη του μπελογιαννη14/11/201717:09

η του σταλιν αν τολμουσε να εγραφε κατι στραβο θα τον κρεμουσες με τα αντερα απεξω εε ???? τι ατυχος που εισαι ρε μεγαλε .....

Απάντηση
παλι παπαριες γραφεις ρε καρανικα ??14/11/201717:08

ασε το κλαβιε και πιασε παλι τον λεβιε ....

Απάντηση
Peggy14/11/201717:05

Ναι φιλαρακι ειμαι και εγω της αποψης να μην δωσει ουτε ευρω σε κανενα και να τα αφησει στο ταμειο του κρατους.Αυτο ειναι το ποιο σωστο.Τσιπραααααα ξυπνα τα λεφτα στον κρατικο κορβανα,οχι στους αλητηριους και που σε βριζουν και που θα τρεξουν να τα τσεπωσουν!!!

Απάντηση
ρε..14/11/201715:47

Ποιο φασιστας πεθαινεις συριζοφρουρε,η σατυρα σε πειραξε μπαλουρδε!!!Σε λίγο θα τα βάλετε και με τον καραγκιοζη του σπαθαρη! Μα τι μπαφους πινετε ρε τρολακια και γραφετε τετοιες πόρδες

Απάντηση
Aristophanes14/11/201715:07

...η οικονομία δεν ήταν σμπαραλιασμένη, είχε ξεπεραστεί η ύφεση και υπήρχε το 2014 μικρή ανάκαμψη. Μην λες κι' εσύ ψέματα σαν τον Τσίπρα. Την οικονομία την πήγαν πίσω Τσίπρας - Καμένος με τις επιλογές τους. Ξεχνάς πως ακόμα έχουμε capital controls ; Αφού τα έκαναν σωστά Τσίπρας - Βαρουφάκης - Λαφαζάνης - Κωνσταντοπούλου Στρατούλης κλπ που ήσαν και υπουργοί στην "περήφανη διαπραγμάτευση" γιατί δεν είναι μαζί τώρα ; "Άντε κατούρα τα πόδια σου" που λένε στο χωριό μου...

Απάντηση
paris14/11/201714:02

Ο Αρκας δεν ειναι πολιτικος αλλα σκιτσογραφος και σχολιαζει την επικαιροτητα με κωμικο τροπο. Αλιμονο αν επρεπε να μην σχολιαζει γιατι οι προηγουμενς κυβερνησεις εκαναν τα ιδια. Αλλωστε οι προηγουμενοι κριθηκαν απο τον λαο για οτι εκαναν

Απάντηση
ΔΗΛΑΔΗ14/11/201713:51

Εσυ κατάλαβες ότι ο Αρκάς αναφέρεται στην οικονομία δήθεν ???

Απάντηση
axaios 14/11/201713:46

@13.19 . ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΕΣΥ ΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΣΟΥ ΕΠΙ ΝΔ ΚΑΙ ΠΑΣΟΚ , ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΟΤΕ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ !! ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΣ ? ΣΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΧΟΡΤΑΓΟΙ ''ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ '' !

Απάντηση