Σήμερα Τρίτη, 06/03/2024, παγκόσμια ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού, οι μαθητές της Γ΄ και Δ΄ τάξης του σχολείου μας δημιούργησαν με τασώματά τους και τις σχολικές τους τσάντες το
σύνθημα «Όχι στη Βία» για να αφυπνίσουν τους συμμαθητές για αυτό το φλέγον θέμα.
Κλείσιμο
Οι μαθητές μας είπαν «Ναι» στη Φιλία, στον Σεβασμό και την Αποδοχή και έδωσαν υπόσχεση να στέκονται ενωμένοι, ως ασπίδα απέναντι σε όποιον υιοθετεί οποιαδήποτε μορφή βίας.
Πριν από τη συγκεκριμένη δράση προηγήθηκε συζήτηση σε όλες τις τάξεις του Σχολείου μας και οι μαθητές μέσα από τις ζωγραφιές τους ανέδειξαν τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς τους.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.