Wimbledon (1ος γύρος), Σάκκαρη-Ρους 2-0 (6-1, 6-1): Σαρωτική η Μαρία, έκανε εντυπωσιακή πρεμιέρα στο Λονδίνο

Η Μαρία Σάκκαρη χρειάστηκε μόλις 48 λεπτά για να επικρατήσει της Ολλανδής Αράντσα Ρους στον πρώτο της αγώνα στο φετινό Wimbledon και περιμένει να μάθει την αυριανή της αντίπαλο

maria-sakkari
Εκρηκτική εκκίνηση για τη Μαρία Σάκκαρη στο Λονδίνο καθώς η Ελληνίδα πρωταθλήτρια διέλυσε πραγματικά την Αράντσκα Ρους με μία ημέρα καθυστέρηση (ο αγώνας είχε αναβληθεί χθες λόγω βροχής).

Η Μαρία από τον πρώτο έως τον τελευταίο πόντο του αγώνα δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης στην αντίπαλο της που μάταια προσπαθούσε να βρει λύσεις...

Χωρίς κανένα διπλό λάθος στο σερβίς, με 100% κερδισμένους πόντους στο πρώτο σερβίς της και 73% στο δεύτερο γίνεται εύκολα αντιληπτό γιατί κύλησε τόσο εύκολα ο αγώνας.

Στο πρώτο σετ η Σάκκαρη έκανε τρία μπρέικ οδηγώντας την Ολλανδή σε συνεχόμενα λάθη, αλλά δεν σταμάτησε εκεί.

Στο δεύτερο σετ η Μαρία έφτασε στο 5-0 και είχε διπλό ματς πόιντ με τη Ρους να καταφέρνει να πάρει το γκέιμ, αλλά στο επόμενο δεν είχε λύσεις στο σερβίς της Σάκκαρη η οποία με μια δυνατή προπόνηση εξασφάλισε το εισιτήριο για το 2ο γύρο.

Εκεί θα αντιμετωπίσει την νικήτρια της αναμέτρησης Ρότζερς (ΗΠΑ)-Στόσουρ (Αυστραλία)

Πανελλαδικές εξετάσεις: Πρεμιέρα σήμερα για Ειδικά μαθήματα με Αγγλικά

Διευκολύνσεις εμβολιασμένων: Μετά την freedom pass τι; - Έρχονται ανακοινώσεις για εστίαση και εκδηλώσεις

ΗΠΑ: Η τροπική καταιγίδα Ντάνι έφθασε πάνω από το έδαφος στη Νότια Καρολίνα