Primera, Ρεάλ Μαδρίτης - Σεβίλλη 3-1: Διατήρησε το αήττητο και ξέφυγε +6 από τη Μπαρτσελόνα

Με τη σημερινή τους νίκη οι «μερένγκες» συμπλήρωσαν τρεις σερί νίκες και πέντε στην τελευταία εξάδα αγώνων σε πρωτάθλημα και Champions League

real_sevilla
Η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύτηκε για 79 λεπτά με τη Σεβίλλη στο «Μπερναμπέου», αλλά τελικά «καθάρισε» μέσα σε τρία λεπτά και με το τελικό 3-1, ξέφυγε με +6 από την Μπαρτσελόνα (ματς λιγότερο) και παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στη La Liga μετά από 11 αγωνιστικές.

Τα γκολ για τη Ρεάλ σημείωσαν οι Μόντριτς (5'), Λούκας Βάθκεθ (79') και Βαλβέρδε (81'), ενώ για τη Σεβίλλη σκόραρε ο Λαμέλα (54').

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης

Με τη σημερινή τους νίκη οι «μερένγκες» διεύρυναν το αήττητο σερί απέναντι στους Ανδαλουσιάνους σε 8 επίσημα παιχνίδια και συμπλήρωσαν τρεις σερί νίκες και πέντε στην τελευταία εξάδα αγώνων σε πρωτάθλημα και Champions League.

Η Σεβίλλη πριν το ματς ήταν αήττητη από τότε που την ανέλαβε ο Χόρχε Σαμπάολι (μία νίκη και τρεις ισοπαλίες), ωστόσο, σήμερα δεν απέφυγε την πρώτη της ήττα επί των ημερών του έμπειρου τεχνικού.

Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ

Ο Μπενζεμά παρέλαβε υπό καταρρακτώδη βροχή τη Χρυσή Μπάλα από Ζιντάν και Μόντριτς - Δείτε βίντεο

Ματσάρα με επτά τέρματα στη Φλωρεντία - Η Ίντερ επικράτησε με 4-3 της Φιορεντίνα - Δείτε τα γκολ

Ψάχνουν τους βιαστές της 12χρονης μέσα από 367 συνομιλίες - Έρχονται νέες συλλήψεις