Serie A, Φιορεντίνα - Ίντερ 3-4: Ματσάρα στο «Αρτέμιο Φράνκι» - Δείτε τα γκολ

Με MVP τον Μαρτίνες (2 γκολ - 1 ασίστ) και ήρωα τον Μικίταριαν που βρήκε δίχτυα στο 90+5' η Ίντερ έφυγε με το διπλό από τη Φλωρεντία

26357708
Την επαφή της με την κορυφή διατήρησε η Ίντερ, η οποία πέρασε νικηφόρα από το «Αρτέμιο Φράνκι» με 4-3 επί της Φιορεντίνα, σε ενα ματς που ήταν απαγορευμένο για καρδιακούς!

Οι «βιόλα» γνώρισαν την 3η τους ήττα στην τελευταία τετράδα αγώνων, αγνοώντας τη νίκη από τις 18/09 (τρεις ήττες, μία ισοπαλία) και το 2-0 επί της Βερόνα και μετά από 11 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα βρίσκονται σε πολύ άσχημη βαθμολογική θέση.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnsqxjz2s8kh)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnsqszhsq9s1)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnsqjs94rlxl)

Η τρίτη σερί νίκη των «νερατζούρι» ήρθε μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη ματς, που επεφύλασσε τρομερές συγκινήσεις ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος! Παρά το γεγονός ότι η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι προηγήθηκε 2-0 στα πρώτα 15 λεπτά με τα τέρματα των Μπαρέλα και Μαρτίνες, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 60΄ με τον Ικόνε (νωρίτερα είχαν μειώσει με τον Καμπράλ).

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnsq7nm7ybzd)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnsp7ihfwnv5)

Στο 73΄ ο Λαουτάρο Μαρτίνες με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την ομάδα του Μιλάνου, αλλά και πάλι η Φιορεντίνα έφτασε στην ισοφάριση στο 90΄+3 με τον Γιόβιτς.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnsorey252q9)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cnsoi86f5y7l)

Την «τελευταία λέξη» στο ματας, όμως, είπε ο Μχιταριάν, ο οποίος στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε το «διπλό» στην Ίντερ.

Φιορεντίνα-Ίντερ 3-4

(33΄πεν. Καμπράλ, 60΄ Ικόνε, 90΄+3 ΓΙόβιτς - 2΄ Μπαρέλα, 15΄,73΄πεν. Μαρτίνες, 90΄+5 Μχιταριάν)

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ

Ψάχνουν τους βιαστές της 12χρονης μέσα από 367 συνομιλίες - Έρχονται νέες συλλήψεις

Ικανοποίηση στην Αθήνα για τον ευρω-συμβιβασμό για το αέριο, αλλά ο «διάβολος κρύβεται στις λεπτομέρειες»

Αντίστροφη μέτρηση για την «πολιορκία» της Χερσώνας - Πώς κινούνται οι Ουκρανοί και τι ετοιμάζουν οι Ρώσοι