Serie A, Νάπολι - Τζένοα 1-1: Πήρε βαθμό στο 90' η πρωταθλήτρια - Δείτε τα γκολ

Ο Ενζονέ έσωσε τη Νάπολι από ήττα στην έδρα της αλλά η πρωταθλήτρια είναι στην 9η θέση και στο -27 από την κορυφή

napoli_1
Τριάντα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο (αντικατέστησε στο 60΄ τον Πολιτάνο) ο Βέλγος μέσος, Σιρίλ Ενζονζέ, «έσωσε την παρτίδα» για τη Νάπολι σκοράροντας στο 90ό λεπτό, για το τελικό 1-1 με την Τζένοα στο τρίτο χρονικά ματς της 25ης αγωνιστικής της Serie A.

Για 13ο συνεχόμενο ματς (9-4-0) στην έδρα τους απέναντι στην ομάδα από την Γένοβα, οι «παρτενοπέι» διατήρησαν το αήττητο, παρ΄ όλα αυτά παραμένει πάρα πολύ δύσκολο γι΄ αυτούς να βγουν στην Ευρώπη.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cz7gbuvzbkjt)

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά στο «διπλό», μετά τη βαριά ήττα από την Αταλάντα (1-4), παρ΄ όλα αυτά δεν τα κατάφεραν.

Serie A (25η)

Τορίνο-Λέτσε 2-0 (50΄ Μπελανόβα, 81΄ Ζαπάτα)

TORINO-LECCE 2-0 | HIGHLIGHTS | Zapata seals comfortable Toro win | Serie A 2023/24

Ίντερ-Σαλερνιτάνα 4-0 (17΄ Τιράμ, 19΄ Μαρτίνες, 40΄ Ντάμφρις, 90΄+1 Αρναούτοβιτς)

INTER-SALERNITANA 4-0 | HIGHLIGHTS | Inter triumph in San Siro goalfest | Serie A 2023/24

Νάπολι-Τζένοα 1-1 (90΄ Ενζονζέ - 47΄ Φρέντρουπ)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cz7j6sttvb2h)

Βερόνα-Γιουβέντους 19:00

Αταλάντα-Σασουόλο 21:45