Μπαρτζώκας: «Κάθε σφύριγμα των διαιτητών ήταν εναντίον μας»!

Ο προπονητής του Ολυμπιακού μετά την ήττα στην Ιταλία αναφέρθηκε στις αποφάσεις των διαιτητών στην τέταρτη περίοδο, εξηγώντας ότι κάθε αμφισβητούμενο σφύριγμα δινόταν στη Βίρτους

bartzokas_olympiacos
Ο Ολυμπιακός έχασε... δικό του παιχνίδι στην Μπολόνια από τη Βίρτους, μολονότι είχε τον έλεγχο ως τα μέσα της τέταρτης περιόδου.

Οι Πειραιώτες ηττήθηκαν με 69-67 στην Ιταλία και έπεσαν σε αρνητικό ρεκόρ, με τον Ντάνιελ Χάκετ να βάζει το μεγάλο καλάθι της βραδιάς.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Γιώργος Μπαρτζώκας ρωτήθηκε στη flash interview τι δεν πήγε καλά στην τέταρτη περίοδο και ξέσπασε με αφορμή τις διαιτητικές αποφάσεις:

«Δεν ξέρω τι έγινε στην τέταρτη περίοδο, είχαμε κακές αποφάσεις όμως πρέπει να δω ξανά το τέταρτο δεκάλεπτο. Κάθε σφύριγμα των διαιτητών ήταν εναντίον μας! Κάθε αμφισβητούμενο σφύριγμα ήταν εναντίον μας! Δεν μπορώ να κριτικάρω τους διαιτητές. Κάνουν τη δουλειά τους, κάνουμε τη δουλειά μας. Είχαμε κακές επιλογές στο τέταρτο δεκάλεπτο αλλά είναι παράξενο ό,τι συνέβη»!

«Το προξενείο δεν είναι γκαλερί» - Η διαφωνία Μπακογιάννη με Γεραπετρίτη και οι αποστάσεις Μενδώνη για τη ροζ σημαία

Συναγερμός για τα ελληνικά πλοία στην Ερυθρά Θάλασσα - Επείγον σήμα από το Λιμενικό λόγω των ανταρτών Χούτι

Ισλανδία - Λέκκας: Εξηγεί πόσο έτοιμοι είμαστε στην Ελλάδα για τη διαχείριση ενός ηφαιστειακού κινδύνου