Γιάννης Παπαμιχαήλ: Αφιερώνει ζωντανά «Το Περιστέρι» του Ζαμπέτα στη μνήμη του πατέρα του που το πρωτοτοτραγούδησε
Δεκαέξι χρόνια συμπληρώθηκαν το Σάββατο 8 Αυγούστου από τον θάνατο του αξέχαστου Δημήτρη Παπαμιχαήλ
Μια ακόμη συγκινητική ανάρτηση – βίντεο έκανε o Γιάννης Παπαμιχαήλ, τιμώντας τη μνήμη του πατέρα τουΔημήτρη Παπαμιχάηλ, μέσω του επίσημου λογαριασμού της Αλίκης Βουγιουκλάκη στο instagram, alikivougiouklakiofficial που ο ίδιος διαχειρίζεται.
Είχαν προηγηθεί ανήμερα της επετείου του θανάτου του αξέχαστου πρωταγωνιστή, δύο ακόμη δημοσιεύσειςτου γιου του στο instagram.
Στο τελευταίο βίντεο που κοινοποίησε ο Γιάννης Παπαμιχαήλ, εμφανίζεται ο ίδιος στο πιάνο να παίζει το γνωστό «Περιστέρι», σε μουσική Γιώργου Ζαμπέτα και στίχους Αλέκου Σακελλάριου, που ειχε ερμηνεύσει ο Δημήτρης Παπαμιχαήλ στην ταινία του 1966 «Η κόρη μου η σοσιαλίστρια».
«Για τα 16 χρόνια που μας λείπεις ένα τραγούδι σου από μας για σένα εκεί ψηλά. Τραγουδάει ο Γιώργος Γερωνυμάκης και κιθάρα Μιχάλης Σουρβίνος» έγραψε στην ανάρτησή του ο Γιάννης Παπαμιχαήλ.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.