Τσιτσιπάς: Δεν θα άξιζα τη νίκη, ακόμα και να κέρδιζα στον α΄ γύρο του Γουΐμπλεντον

O Στέφανος Τσιτσιπάς παραδέχθηκε την ανωτερότητα του Τόμας Φαμπιάνο στο μεταξύ τους ματς

stef-ttis
O Στέφανος Τσιτσιπάς παραδέχθηκε την ανωτερότητα του Φαμπιάνο στο μεταξύ τους ματς για τον α΄ γύρο του Γουΐμπλεντον, τονίζοντας πως δεν θα άξιζε τη νίκη ακόμα και να κέρδιζε.

Ο Έλληνας τενίστας αποκλείστηκε από τη συνέχεια του βρετανικού τουρνουά τένις μετά την ήττα του με 3-2 σετ από τον Τόμας Φαμπιάνο.

Ο Έλληνας τενίστας παραδέχθηκε πως ο αντίπαλος του άξιζε την πρόκριση: «Έπαιζε καλύτερα από εμένα, δεν θα άξιζα τη νίκη, ακόμα και να κέρδιζα, γιατί δεν έπαιξα καλά. Ήταν πολύ καλύτερος. Έπρεπε να χασω στα τρία, όχι στα πέντε. Δεν ξέρω πώς πήγα στα πέντε. Μάλλον με το μαχητικό μου πνεύμα κατάφερα να πάρω δύο σετ. Ήταν πολύ πιο σταθερός από εμένα».