Νόβακ Τζόκοβιτς: Έδιωξε από το γήπεδο τον αδερφό του - Δείτε βίντεο

«Έκρηξη» του Σέρβου τενίστα μετά την ήττα στο πρώτο σετ του τελικού στην Αδελαΐδα

djokovic
Επεισοδιακή ήταν η νίκη του Νόβακ Τζόκοβιτς στον τελικό του τουρνουά της Αδελαΐδας καθώς ο Σέρβος τενίστας, κατά τη διάρκεια του αγώνα, ζήτησε από τον αδερφό του να φύγει από το γήπεδο.

Στο βίντεο μετά το τέλος του πρώτου σετ με αντίπαλο το νο33 της παγκόσμιας κατάταξης του τένις, Σεμπάστιαν Κόρντα, ο Τζόκοβιτς φαίνεται εξοργισμένος δείχνοντας προς το σημείο όπου βρισκόταν η ομάδα του και ζητώντας από κάποιον να φύγει.

Σύμφωνα με τους δημοσιογράφους που μετέδιδαν τον αγώνα μετά την κίνηση του Τζόκοβιτς αποχώρησαν ο αδερφός του, Μάρκο, και άλλο ένα άτομο από την ομάδα του Σέρβου τενίστα.

Μετά τη νίκη, πάντως, με 2-1 σετ (6-7 (8-10) 7-6 (7-3) 6-4), ο Τζόκοβιτς θέλησε να διασκεδάσει τις εντυπώσεις: «Θέλω να ευχαριστήσω την ομάδα μου που με ανέχεται στις καλές και τις κακές στιγμές».

«Σήμερα είμαι σίγουρος ότι δεν πέρασαν καλά με τις αντιδράσεις μου αλλά τους ευχαριστώ που ήταν εδώ. Ο αδερφός μου ο Μάρκο ήταν επίσης εδώ, δεν τον είδα αρκετά οπότε τον ευχαριστώ που βρέθηκε εδώ, σε αγαπώ» πρόσθεσε ο Σέρβος τενίστας.

Σήμερα η απολογία του Φιλιππίδη για τον βιασμό και τις δυο απόπειρες βιασμού – Τι θα υποστηρίξει

Χαλάει από σήμερα ο καιρός με βροχές και... ζέστη - Πέφτει από αύριο η θερμοκρασία