Κολύμβηση: Χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο κατέκτησε ο Χρήστου στο Βερολίνο

Ο πρωταθλητής Ευρώπης είχε ταυτόχρονη στα 50.16 μαζί με τον Χαβιέ Αζεβέντο από τις ΗΠΑ - H σειρά του Παγκοσμίου Κυπέλλου θα συνεχιστεί στο Τορόντο στις 28-30 Οκτωβρίου

christou_apostolos
Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο κατέκτησε ο Απόστολος Χρήστου στα 100μ. ύπτιο στην τελευταία ημέρα του μίτινγκ της σειράς του Παγκοσμίου Κυπέλλου σε 25άρα που ολοκληρώθηκε στο Βερολίνο.

Ο πρωταθλητής Ευρώπης είχε ταυτόχρονη στα 50.16 μαζί με τον Χαβιέ Αζεβέντο από τις ΗΠΑ και πήραν από ένα χάλκινο μετάλλιο.

Νικητής αναδείχθηκε ο Αμερικανός, Σέιν Κάσας με 49.54, ενώ στη 2η θέση τερμάτισε ο Ιταλός Τόμας Τσεκόν με 49.62.

Για τον Έλληνα κολυμβητή είχε προηγηθεί και η 5η θέση στα 50μ. ύπτιο με 23.45. H σειρά του Παγκοσμίου Κυπέλλου θα συνεχιστεί στο Τορόντο (28-30 Οκτωβρίου).

Πώς το ’χασαν έτσι οι Εγγλέζοι; Αλλάζουν τρεις πρωθυπουργούς μέσα σε τρεις μήνες

Κολωνός: Και η μάνα «εξέδιδε» τη 12χρονη, της είχε κλείσει εννέα ραντεβού

Άγιοι Ισίδωροι: Προθεσμία πέντε ημερών από τον Ιερώνυμο στον παπα-Δημήτρη για να πάει σε άλλη μονή