Primeira Liga: Ο Κάταμο έσπρωξε τη Σπόρτινγκ προς τον τίτλο, 2-1 την Μπενφίκα - Δείτε τα γκολ

Με τον Μοζαμβικανό να σκοράρει στο 1’ και στο 91’, τα Λιοντάρια της Λισαβόνας... καθάρισαν τους Αετούς και ξέφυγαν 4 βαθμούς

MixCollage-07-Apr-2024-01-46-AM-8763
Δυο δικά του γκολ. Ένα στο ξεκίνημα κι ένα φινάλε! Ο Κάταμο αποδείχθηκε ο μεγάλος πρωταγωνιστής της βραδιάς στο ντέρμπι κορυφής στην Πορτογαλία και χάρισε τη νίκη στη Σπόρτινγκ με 2-1 επί της Μπενφίκα που τη χρίζει ακλόνητο φαβορί για τον τίτλο!

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0ddfm1dro1t)

Ο άσος των Λιονταριών άνοιξε το σκορ στα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα με σουτ από κοντά για το 1-0 στο πρώτο λεπτό, όμως λίγο πριν από το ημίχρονο η Μπενφίκα κατάφερε να ισοφαρίσει. Στο 45+3΄ο Ντι Μαρία εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μπα πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι για το 1-1.

Όσο τα λεπτά κυλούσαν χωρίς γκολ το ματς έδειχνε να οδεύει στην ισοπαλία, αλλά ο Κάταμο δεν είχε πει ακόμα την τελευταία του λέξη. στο 90+1΄η μπάλα του στρώθηκε και χωρίς δεύτερη σκέψη εκτέλεσε υπέροχα για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας νίκη με άρωμα... τίτλου για την πρωτοπόρο Σπόρτινγκ που ξέφυγε στο +4 από τους Αετούς με ματς λιγότερο.