Serie A, Γιουβέντους - Κάλιαρι 2-1: Τρίποντο κορυφής στο Τορίνο - Δείτε τα γκολ

Στο +1 η Γιουβέντους από την Ίντερ η οποία έχει έναν αγώνα λιγότερο

juvent
Πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 2-1 επικράτησε η Γιουβέντους της Κάλιαρι στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Serie A. Αποτέλεσμα που έφερε τους «μπιανκονέρι» στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με έναν αγώνα περισσότερο απ' την Ίντερ που υποδέχεται την Κυριακή (12/11) την Φροζινόνε στο Μιλάνο.

Η «Μεγάλη Κυρία» έμεινε... άσφαιρη στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο 45λεπτο «καθάρισαν» οι στόπερ της, Μπρέμερ και Ρουγκάνι και με δύο γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών (60'-70'), έδωσαν προβάδισμα νίκης (5η σερί) στη «Γιούβε».

Η Κάλιαρι που αγωνίστηκε χωρίς τον Παντελή Χατζηδιάκο (έμεινε στον πάγκο) μείωσε στο 75' με τον Ντοσένα, αλλά δεν βρήκε κάτι περισσότερο στο ματς...

Serie A (12η)

Σασουόλο-Σαλερνιτάνα 2-2 (36΄, 53΄ Τόρστβεντ - 5΄ Τσουκβουεμέσι, 17΄ Ντια)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cwviqy8rerox)

Τζένοα-Βερόνα 1-0 (44΄ Ντραγκουσίν)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cwviqy8zrmpl)

Λέτσε-Μίλαν 2-2 (66' Σανσόνε, 70' Μπάντα-28' Ζιρού, 35' Ράιντερς)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cww4rwz8f5yp)

Γιουβέντους-Κάλιαρι 2-1 (60΄ Μπρέμερ, 70΄ Ρουγκάνι - 75΄ Ντοσένα)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cww7rcloq5rl)

Σαλερνιτάνα 5 -12αγ.

Η πολιτική πουμαρό, τα τοπικά νομίσματα, ο Μπέπε Γκρίλο και τα γιουχαΐσματα στην ομιλία Κασσελάκη - Σε 4 βίντεο

Ισλανδία: Σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης - Χιλιάδες σεισμοί, φόβοι για έκρηξη ηφαιστείου

40ος Μαραθώνιος: 20.000 κόσμου έτρεξε στα 10 χλμ - Σταμούλης και Μαρινάκου οι νικητές, δείτε βίντεο και φωτογραφίες