Ρεν-Μονακό 2-3: Νίκη τετράδας και... χείρα βοηθείας στη Μαρσέιγ - Δείτε τα γκολ

H Μονακό κέρδισε με 3-2 στην έδρα της Ρεν, ανέβηκε στην τέταρτη θέση της Ligue 1 και έδωσε την ευκαιρία στη Μαρσέιγ να ξεφύγει στους έξι βαθμούς από την ανταγωνίστρια της για τη δεύτερη θέση

monaco
"Φρένο" στην πορεία της Ρεν έβαλε η Μονακό το βράδυ της Παρασκευής (15/04), με τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη της με 3-2 στο εναρκτήριο ματς της 32ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Το αήττητο σερί των 7 αγώνων (6 νίκες, μία ισοπαλία) της Ρεν σταμάτησε απόψε μέσα στο "σπίτι" της από τους Μονεγάσκους, που αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ "απάντησαν" με τρία τέρματα και πήραν ένα πολύτιμο "τρίποντο" που τους βάζει ξανά στο παιχνίδι της διεκδίκησης της 3ης θέσης, η οποία δίνει το τρίτο "εισιτήριο" για το Champions League (προκριματικούς) της επόμενης περιόδου.

Η Ρεν μείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Τεριέ, αλλά δεν είχε άλλο χρόνο για να διεκδικήσει κάτι περισσότερο...

Rennes Vs Monaco 2-3 Highlights Ligue 1 15/04/2022 HD

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Ρεν-Μονακό 2-3 (3΄ Ταΐτ , 90΄+3΄ Τεριέ - 12΄ Βάντερσον, 57΄ Μπεν Γεντέρ, 77΄ Μποαντού)