Εβαλε τα κλάματα η Σαμπαλένκα για το σερβίς της

Σε τραγική κατάσταση το σερβίς της Σαμπαλένκα, ξέσπασε σε κλάματα στην διάρκεια του αγώνα

sabalenka_cries_xr
Δεν άντεξε η Αρίνα Σαμπαλένκα και έβαλε τα κλάματα στην διάρκεια του αγώνα της με την Πίτερσον.

Το Νο2 του κόσμου εξακολουθεί να αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα με το σερβίς της και είναι χαρακτηριστικό πως στο ματς με την Σουηδέζα έκανε 21 διπλά λάθη!

Εχασε και αυτό το ματς, αλλά το ζήτημα που έχει με το σερβίς από τα τέλη της περσινής χρονιάς, όχι μόνο την προβληματίζει, αλλά την έκανε να ξεσπάσει και μάλιστα σε ένα χρονικό σημείο που το παιχνίδι ήταν ακόμη ανοιχτό.

Στο τρίτο καθοριστικό σετ, το σκορ ήταν 4-4, με την Σαμπαλένκα να κρατάει το σερβίς της στο συγκεκριμένο σετ, αλλά να λυγίζει και να κάθεται στην άκρη του court κλαίγοντας.

Η διαιτητής της αναμέτρησης την ρώτησε στην διάρκεια του αγώνα αν είναι εντάξει, με την Λευκορωσίδα να κάνει λόγο για «τεχνικό θέμα» όσον αφορά τα σερβίς της.

Η Πίτερσον τελικά την απέκλεισε, αλλά αυτό είναι το λιγότερο για την Σαμπαλένκα που καλείται να βρει ξανά τον καλό της εαυτό, μία εβδομάδα πριν το Australian Open.